Qe prej dites se sotme hyjne ne fuqi rregullat e reja te Bashkimit Evropian per mbrojtjen e te dhenave. Rregullorja e pergjithshme e mbrojtjes se te dhenave  i jep qytetareve te unionit me shume te drejta per menyren se si perdoret informacioni i tyre personal. Kompanite qe punojne ne BE tani duhet te marrin leje […]

Ronaldinho do të martohet me dy femra njëkohësisht. Sipas mediave braziliane, ish-futbollisti i Barcelonës dhe Milanit aktualisht po bashkëjeton me dy të fejuarat e tij, Priscilla Coelho dhe Beatriz Souza në mansionin e tij në Rio de Zhaneiro dhe shumë shpejt do të martohet me të dyja. Mësohet se ceremonia private do të zhvillohet në […]

Fituesja e ‘Eurovizionit’ i dhuroi shtetit të saj fitoren pas 20 viteve, mirëpo në intervistën e saj të parë pas kthimit në vendlindje, Netta Barzilai është shprehur se nuk e kishte pritur fitoren. Ajo ka treguar se pretendentja kryesore për të fituar ishte Eleni Foureira, sepse sot vlerësohen ato që të kënaqin sytë dhe jo […]

Emina  Cunmulaj  ka sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë që është vajze. Fillimisht aludohej se modelja ishte në pritje të binjakëve por më vonë ajo e mohoi e megjithëse na ka përditësuar me procesin e shtatzënisë për muaj të tërë, ajo nuk e ka zbuluar gjininë e fëmijës. Vogëlushja u pagëzua me emrin […]

  Ariana Grande ka emocionuar publikun në “Billboard Music Awards” me performancën e saj të “No Tears Left to Cry” edhe pse askush nuk e ka vënë re incidentin që i ndodhi në skenë. Këngëtarja 24-vjeçare gjatë kërcimit ka humbur varësen e saj me diamantë 45 karatë me vlerë 169 mijë dollarë. E gjithë skuadra […]

Veza eshte nje prej ushqimeve me te shendetshme dhe gjithashtu e pasur me proteina, vitamina dhe acidet yndyrore. Por mbi te gjitha veza ze vend ne pjesen me te madhe te gatimeve duke e bere nje ushqim te pazevendesueshem ne kuzhine. Sidoqofte, duke i ngrene ato ne dieten ditore kjo mund te permiresoje jo vetem […]

  Perdorimi internetit ka ulur fitimet e telefonise ne Shqiperi. Sipas Autoritetit te Komunikimeve Elektronike dhe Postare renia vjetore e te ardhurave te kompanive celulare dhe atyre fikse ne vend ishte 13% per 2017, ose 30 milione euro.Kjo ka ndodhur pasi qytetaret po perdorin menyra te reja komunikmi permes aplikacioneve te telefonave inteligjent per te […]

Nje gjykate ne Nju Jork doli ne perfundimin se, profili i presidentit amerikan ne rrjetin social nuk eshte personal, por adresa e nje presidenti, ndaj bllokimi i individeve do te perbente shkelje te “Amendamentit te Pare” dhe te drejtes se tyre per te marre pjese ne nje diskutim publik. Shtate paditesit qe ankoheshin se kreu […]

Industria turke e turizmit prej 26 miliarde dollaresh eshte goditur nga frika e sigurise dhe mosmarreveshjet politike gjate viteve te fundit, por nje cep i tregut po rritet ne heshtje – pushimet ne plazh per myslimanet konservatore. Dhjetra hotele dhe vendpushime ne brigjet e Turqise, ofrojne pishina dhe plazhe te ndara per burrat dhe grate […]

YouTube do te transmetoje drejtperdrejt dhe falas ndjeshjet e kamionatit brazilian te futbollit per perdoruesit e internetit ne disa shtete te Europes dhe te Azise, faze e re e pozicionimit te gjiganteve te internetit ne transmetimin e sportit ne menyre te drejteperdrejte.Njoftimi i marreveshjes u be nga kompania spanjolle “Mediapro”, e specializuar veçanerisht ne te […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background