Dy javë më parë ai u bë baba për herë të tretë e gjithashtu zbuloi të vërtetën tronditëse të jetës së tij ku ka parë mamanë teksa tentonte të vetëvritej. Duket se Dwayne Johnson në jetën reale nuk ka asgjë të ngjashme me ‘The Rock’ dhe është shumë i lumtur për këtë fakt. Në një […]

Këngëtarja e famshme Gwen Stefani e cila ka 30 vite në skenë është gati t’i japë fund karrierës së saj muzikore. Ajo ka njoftuar në një intervistë të dhënë së fundmi se duhet t’i përkushtohet familjes dhe fëmijëve të saj më shumë se kurrë dhe për ta bërë këtë gjë është e gatshme të heqë […]

Dua Lipa pritet të bëjë hapjen e ceremonisë së ‘Champions League’ që do të mbahet nesër, me 26 maj. Këngëtarja shqiptare, ka zhvilluar ditën e djeshmë një konferencë për shtyp në stadiumin ku edhe do të këndojë, para ndeshjes Real Madrid-Liverpool. Por më pas, Dua do të këndojë edhe në koncertin e ‘Formula 1’ që […]

  Te jesh  pjesë e këngës zyrtare të Kupës së Botës, FIFA 2018 ka qenë njëra ndër përvojat më të pabesueshme dhe emocionale që kam pasur deri tani. Ishte e mahnitshme të punosh me Diplo, Will Smith dhe Nicky Jam, për të cilët unë kam admirim të madh. Jam adhuruese e futbollit dhe mezi pres […]

Nuk keni  vendosur se ku të kaloni këtë fundjavë?  Travel Club sot ju sygjeroi Natyra Fest 2018! Është një festival që vjen për të  dytin vit radhazi dhe këtë herë me itinerare të reja, destinacione mbresëlënëse të cilat presin vetem të zbulohen dhe eksplorohen nga ju që doni natyrën, aventurën dhe një dozë adrenaline. Në […]

Jane mbajtur mbremjen e kaluar cmimet oscar te turizmit per Italine, Italia Travel Awards 2018. Aktoret me te njohur te turizmit te vendit fqinje, si kompani, agjenci udhetimi, linja udhetimi e hotele te mirenjohura u bene pjese e nje mbremje speciale ku nje nder temat kryesore qe u diskutua kete edicion ishte turizmi aksesiv per […]

Kombinimi i cilesise se sherbimit me cmimet e mira e ka renditur Kroacine kete vit ne qender preferencash turistike ne Europe. Sipas te dhenavet e fundit te Bordit Turistik Kroat ne 4 muajte e pare te ketij viti numri total i turisteve ne kete vend ka arritur ne 8 milione , me nje rritje me […]

Analistet europiane te turizmit po shqyrtojne menyrat sesi te mos lejojne mbipopullimin me turiste qe te demtoje atraksionet europiane te cilat po e vuajne shume kete fenomen vitet e fundit. Sipas te dhenave te Organizates Boterore te Turizmit vitin e kaluar me shume se 500 milione turiste vizituan kontinentin dhe destinacionet me te preferuara ishin […]

Shqiperia si nje destinacion atraktiv turistik po ngjall interes edhe per turistet sllovake. Kjo behet e ditur ne nje artikull te gazetes sllovake “Pravda” qe titulohet “Shqiperia ngjall interes tek sllovaket”. Shqiperia thuhet thuhet nder te tjera eshte nje nga destinacionet ku turizmi po zhvillohet gjithmone e me shume. Vitin e kaluar mbi 12 mije […]

Qeveria po planifikon te aplikoje nje shkalle te reduktuar te Tatimit mbi Vleren e Shtuar per restorantet dhe pijet joalkoolike ne hotele.Gjithçka eshte bere me dije nga keshilltarja ekonomike ne Ministrine e Mbrojtjes se Sipermarrjes, Alketa Knuti, e cila deklaroi se drafti pritet te kaloje shume shpejt ne Keshillin e Ministrave, ndersa theksoi se TVSH-ja […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background