Ne lidhje te drejtperdrejte telefonike me Radio Travel , gazetari Enrik Mehmeti informoi se kete fundjave numri i pushuesve shqiptare dhe turisteve te huaj qe kane zgjedhur te pushojne ne Vlore eshte teper i madh. Moti i mire dhe aktivitetet e shumta qe ofron Vlora jane terheqjet kryesore te kesaj fundjave ne qytetin bregdetar. Sipas […]

Ne prag te finales se madhe te Champions League ku do te perballen Reali  Madrid me Liverpul , ne “Weekend Lovers” diskutuam per kete ndeshje duke ndare emocionet edhe te nje prej tifozeve me te zjarrte te Liverpulit, moderatorin e  Radio Travel, Roel Rapit. Ne lidhje te drejtperdrejte telefonike nga Prishtina Roeli na tha se […]

Nese keni ndermend te blini produkte ne Amazon, mendohuni dy here perpara se ta porosisni diçka pasi Amazon po ndalon shume konsumatore te kthejne produkte. Sipas Wall Street Journal, shitesit online nuk kane nje politike kthimi shume bujare ashtu si te gjithe besojne. Psh konsumatoret te cilet shpesh kane raportuar “Nje numer te shumte problemesh” […]

Shqiperia eshte nje prej vendeve me te goditura ne bote sa i perket sulmeve ne rrjet. Kete e thote gjigandi i mbrojtjes ndaj ketyre sulmeve, Kaspersky ne raportin per tremujorin e pare te vitit.Shqiperia rezulton vendi i 4-t ne bote me normen me te larte te perdoruesve te sulmuar, plot 12.56%. Raporti i referohet vetem […]

Ekspertet u kane bere thirrje njerezve per te ndaluar ne menyre drastike alkoolin nga dietat e tyre per te ndihmuar ne parandalimin e kancerit, si dhe pijeve te cilat jane me embelsues artificiale , ushqimet e shpejta, ushqimet te cilat kane mish dhe proshute te perpunuar. Propozimi vjen si pjese e nje vargu rekomandimesh mbi […]

Jahti luksoz i Sadam Hussein, do te sherbeje si nje hotel per marinsat detare te Irakut qe lundrojne ne Basra.”Bashrah Breeze”, i ndertuar ne vitin 1981, tashme do te sherbeje si hotel per marsinsat qe bejne guiden e transportit brenda dhe jashte portit te Basra, njoftuan autoritetet irakiane.Por diktatori i Irakut nuk arriti qe te […]

Nese jeni duke kerkuar per nje pishine unike, atehere zgjidhja juaj eshte Badeschiff. Pishina ‘lundurese’ eshte ndertuar ne lumin Spree, i cili kalon neper qytetin e Berlinit. Badeschiff, ose ndryshe ‘Anija per larje’, e ankoruar prane qendres se qytetit eshte nje pishine e madhe e ndertuar brenda hapesires se zbrazet te nje anije te ankoruar. […]

Revista National Geographic ka nisur nje fushate informative dhe tronditese qe quhet “Planet ose Plastike”. Shume prej nesh jane te vetedijshem se ka shume, shume plastike ne mjedisin tone. Ne te gjithe ndihemi pak fajtore kur hedhim nje tjeter paketim plastike me nje perdorim direkt ne plehra, duke e ditur se po kontribuojme per nje […]

Mund te kete vetem dy rinoceronte te bardhe veriore te mbetur gjalle, por shkencetaret thone se ka ende shpresa qe t’i mbajne gjalle kafshet ‘te denuara’ me zhdukje. Ekspertet paten shqetesime se ringjallja e nen specieve duke perdorur qelizat e ngrira mund te krijonte nje popullsi me ndryshime te thella.Hulumtimi i ri tregon se speciet […]

Filiali anglez i Hondes ka habitur publikun duke prezantuar nje makine te jashtezakonshme, qe ka per qellim thyerjen e rekordit ne pisten gjermane te Nurburgringut. Honda Project P ka nje pamje ekstravagante dhe eshte shume e shpejte. Mendohet se kjo makine do te arrije nga 0 ne 100 km/h per 5,7 sekonda dhe do te […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background