0 0

Artur Kurtallari: “ Gjallica , ballkoni i Shqiperise Etnike”!

Mali i Gjallices ne Kukes eshte nder me te bukurit dhe me sfiduesit ne vend. Kete e di mire edhe gazetari i apasionuar pas turizmit te aventures Artur Kurtallari i cili e ka vizituar shpesh. Ne nje lidhje te drejperdrejt me Travel Club, gazetari pranoi se maja e Gjallices sfidon jo vetem malet shqiptare si […]

0 0

Rehova e Kolonjes ne vemendje per zhvillimin e agroturizmit!

Rehova, fshati piktoresk i Kolonjes dhe me nje arkitekture te veçante, tashme eshte bere pjese e projektit qeveritar te 100 fshatrave me potencialin me te madh per te zhvilluar agro-turizmin.Gjate fundjaves qe lame pas ne kete pike interesante te natyres u zhvillua dhe Festa Tradicionale e ketij fshati qe terhoqi vemendjen e vizitoreve vendas por […]

0 0

Projekti per ta kthyer Beogradin ne Dubain e Ballkanit has kundershtimin e banoreve!

Projekti per ta kthyer Beogradin ne nje qytet te transformuar me kulla gjigande e qendra biznesi, megjithe zhvillimin qe pritet te sjelle ne kete vend po has ne kundershtimin e banoreve.  Beogradi eshte bere pjese e nje zhvillimi, me nje investim prej 3 miliarde eurosh, ose rreth 3.6 miliarde dollare, qe po merr forme pergjate […]

0 0

Dita Nderkombetare e Bleteve, mjalti si produkt per agroturizmin!

Ne Diten Nderkombetare te Bleteve ne sheshin “Gjergj Kastrioti” ne Lezhe u organizua gjate fundjaves nje panair me hojet e bleteve dhe produktet e tyre. Te pranishem ishin bletare te Shqiperise, Kosoves e Lugines se Presheves, te cilet prezantuan produktet e tyre dhe paralajmeruan rrezikun qe i kanoset bleteve nga njerezit. Bletaret apeluan per me […]

0 0

Vendet qe paguajne me shume punonjesit!

Vende te medha si Los Anxhelos dhe San Francisco jane te njohur per koston e tyre te larte te jeteses. Por ato jane gjithashtu pika te nxehta per pune te kompensuara mire. “Ladders”, faqja qe liston vendet e punes ne SHBA ka renditur qytetet te cilat ofrojne pune me te ardhura mjaft te larta.Listen sigurisht […]

18/06/2018

HEKTORI Parashikimet e dhena Konkurent ne emisionin "Rusia 2018" ne Radio Travel per te fituar pushime ne Haydarpasha Palace me 5 yje ne Antalya ARGJENTINE - PERU - 1                                      1-1        PERU - DANIMARKE - [...]

Ndersa ka nisur sezoni turistik, Policia Kufitare ka shtuar kontrollet per sigurine ne plazhe. Keshtu, nga kontrollet e fundit ne muajin qershor, Policia Kufitare ka bllokuar e ndeshkuar me gjoba 17 mjete lundruese. Sherbimet e Policise Kufitare, Policise Rrugore, Shqiponjat dhe Patrullat e Pergjithshme kane nisur sherbimin ne te gjithe vijen bregdetare per parandalimin e […]

Shqiperia, Kroacia, Bosnje-Hercegovina, Mali i Zi, Serbia, Italia, Sllovenia, Greqia dhe se shpejti Maqedonia kane thelluar bashkepunimin ne kuader te Strategjise Adriatiko-Joniane, ne nje samit te fundit te zhvilluar ne Katania te Italise. 8 vendet e Rajonit Adriatiko-Jonian krijuan nje nisem me synim fuqizimin e bashkepunimit rajonal dhe promovimin e stabilitetit ekonomik dhe politik. Strategjia […]

Bilanci progresiv i katermujorit ngelet me rritje te turisteve te huaj. Per kater muaj, Shqiperine e vizituan 1 milion e 28 mije shtetas te huaj, ne rritje me 7% krahasuar me te njejten periudhe te nje viti me pare. Kosova dominon numrin e vizitoreve nga jashte ne Shqiperi me afro 347 mije ne kater muaj. […]

E perditshmja britanike “Metro” me tirazhin me te larte ne vend, i ka kushtuar ne edicionin e mengjesit te sotem nje artikull promovues Shqiperise. Gazeta jep “7 arsye per te shkuar ne Shqiperi”, te cilat variojne qe nga jeta e nates e deri tek kulinaria dhe natyra, duke e bere keshtu terheqese per shume grupmosha […]

Kete vit, çmimet e dhomave ne bregdet ne vendin tone pritet te shenojne rritje, si pasoje e shtimit te turisteve dhe kufizimit te kapacitetit te strukturave akomoduese. Deklarata, e cila mbeshtetet nga Shoqata e Hoteleri-Turizmit, duket se eshte edhe me e vertete sa i takon segmentit te turisteve te huaj dhe shqiptare qe prenotojne permes […]

Ka kaluar ne fazen e trete nderhyrja ne autostraden Tirane-Durres. Sot kane nisur punimet ne segmentin Maminas-Sukth ne drejtimin Tirane-Durres. ARRSH dhe policia e qarkullimit rrugor ne nje njoftim per shtyp kane bere te ditura edhe detajet sesi do te devijohet trafiku. Trafiku ne drejtimin Tirane-Durres devijohet ne kryqezimin e Maminas ne drejtim te rruges […]

Franca  synon te arrije mbi 100 milione turiste dhe 60 miliard euro fitime prej tyre brenda vitit 2020. Objektivin e kane prezantuar se fundmi pergjegjes te sektorit turistik ne Ministrine e Jashtme te Frances. Per te arritur kete objektiv fushatat promovuese jane perqendruar ne tregun aziatik qe njihet per shpenzimet e medha ne udhetime. Vitin […]

18/06/2018

ADRIANI Parashikimet e dhena Konkurent ne emisionin "Rusia 2018" ne Radio Travel per te fituar pushime ne Haydarpasha Palace me 5 yje ne Antalya SUEDI - KOREJA E JUGUT - X                                                  [...]

18/06/2018

BLRIMI Parashikimet e dhena Konkurent ne emisionin "Rusia 2018" ne Radio Travel per te fituar pushime ne Haydarpasha Palace me 5 yje ne Antalya SUEDI - KOREJA E JUGUT - 1                                                  [...]

Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background