Me ke do te zevendesohen punonjesit e restoranteve?

Me ke do te zevendesohen punonjesit e restoranteve?

Like
47
0
Wednesday, 07 March 2018
Updates

Roboti i pare qe gatuan ka nisur te perdoret ne industrine e ushqimit. Flippy, nje robot qe pergatit hamburgera me nje kapacitet te larte, ka filluar punen ne nje restorant ne Pasadena te Los Anxhelosit. Eshte e para nga dhjetera restorante te cilet do te aplikojne teknologjine e re, i cili eshte e destinuar te zevendesoje punetoret per pergatitjen e ushqimit. Flippy mund te kushtoje 60,000 dollare, dhe ka edhe nje tarife vjetore prej 20 perqind per mirembajtje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *