Mina rikthehet me albumin e ri “Maeba”

Mina rikthehet me albumin e ri “Maeba”

Like
95
0
Tuesday, 06 March 2018
Big In Tour

Ajo ëshët 77 vjece dhe ëshët gati të sjelle një tjetër album për t’ja shtuar karrrierës së saj muzikore disa vjecare. Po flasim per legjendën e muzikës italiane, Mina Mazzini e cila pritet të nxjerrë më 23 mars, një album me këngë të reja. Këtë e ka bërë të ditur kompania e regjistrimit “Sony “. Albumi, i titulluar “Maeba”, përmban 12 këngë dhe një surprizë për adhuruesit e këngëtares italiane. Edhe pse prej vitesh Mina është shfaqur shumë rrallë në publik, ajo ka vazhduar karrierën e saj të të shkruarit të këngëve. Albumi i saj i ri del pas suksesit të “Selfie” në 2014 dhe “Le Migliori”, një bashkëpunim i vitit 2016 me këngëtarin Adriano Celentano që arriti të vlerësohej me gjashtë disqe platini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *