Tomorrowland 2018, një spektakël i jeshtëzakoshëm i muzikës elektronike

Tomorrowland 2018, një spektakël i jeshtëzakoshëm i muzikës elektronike

Like
36
0
Tuesday, 06 March 2018
Big In Tour

Tomorrowland 2018, një spektakël i jashtëzakonshëm i muzikës elektronike
( 20-22 korrik& 27-29 korrik)
Tomorrowland 2018 këtë vit do të “zbresë” edhe në Itali! Festivali më i madh i
Muzikës elektronike në botë këtë vit do te transmetohet në kohë reale në 7
vende të botës : Itali, Abu Dhabi, Liban, Malte, Meksike, Spanje dhe Taivan dhe
vjen nën logon ”UNITE ME TOMORROWLAND”. Për herë të parë këtë vit do të
ketë një lidhje direkte edhe në Itali ne datën 28 korrik në nje skenë gjigande me
efekte te jashtezakonshme speciale, ne Parco di Monza.
Biletat kanë dalë në shitje më 28 shkurt dhe ka një inters të jashtëzakonshëm.
Ndërsa festivali kryesor i Tomorrowland 2018 do të mbahet nga data 20 deri më
22 korrik 2018 dhe nga 27 deri më 29 korrik 2018 ne qytetin Boom,në Belgjikë,
nje qytet qe gjendet mes Brukselit dhe Antëerp.
Festivali pret mbi 400 mijë vizitorë nga vende të ndryshme të botës. Në të do të
performojnë emrat më të famshëm të kësaj muzike si: Axëell /\ Ingrosso, Hardëell,
Steve Aoki, Don Diablo, Tiësto, French Montana, Armin van Buuren, Dimitri
Vegas & Like Mike, Nicky Romero, Dua Lipa , Jonas Blue, Martin Garrix, Paul
van Dyk, Robin Schulz, Jax Jones, Martin Solveig.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *