Samsung prezanton zyrtarisht S9 dhe S9+.

Samsung prezanton zyrtarisht S9 dhe S9+.

Like
99
0
Monday, 26 February 2018
Updates

Gjiganti i teknologjise, Samsung, sapo ka prezantuar ne Barcelone dyshen e shumepritur Galaxy S9 dhe S9+. Smartfonet e rinj te avancuar vijne me specifika te reja, por me dizajn kryesisht te vjeter. Te dy, S9 dhe S9+, vijne me dizajn te ngjashem, kornizen prej alumini, jane rezistente ndaj ujit, gjithashtu kane edhe xhamin mbrojtes Gorilla. Po ashtu, dyshja e re vjen me skajet e ekranit me te holla sesa paraardhesit e tyre. Ndryshimet e vogla ne dizajn perfshijne skanerin e syrit te fshehur mire, skanerin per gishterinj te ripozicionuar, si dhe ndryshimin e vendit te altoparlantit te poshtem. Samsung Galaxy S9 dhe S9+ vijne me ekran Infinity Super AMOLED me rezoulicon Quad HD. Galaxy S9 ka ekranin 5.8-inç ndersa Galaxy S9+ 6.2-inç. Gjithashtu, dyshja do te punoje me procesor me te fundit Exynos 9810 per çdo treg, perveç Amerikes Veriore dhe Kines. Te ridizenjuar me nje lente te re te dyfishte qe fuqizon nje kamera inovative ne ndriçim te ulet, aftesi video Super Slow-motion dhe Emoji te personalizuara, qe do te thote se i lejon perdoruesit te krijojne nje emoji qe duket, tingellon dhe vepron ashtu si ata, altoparlantet te fuqishem stereo te ndertuar nga AKG, audio imersive me Dolby Atmos dhe nje ekran elegant pa kufij duket se jane elementet kyc te smartphonave te rinje. Galaxy S9 dhe S9+ jo vetem qe u mundesojne konsumatoreve qe te bejne fotografi dhe video me te mira kudo, por jane smartphone te projektuar per t’i ndihmuar ata te lidhen me te tjeret dhe te shprehen ne nje menyre qe eshte unike dhe personale per ta. Galaxy S9 dhe S9+ vijne ne treg ne ngjyrat e Zeze e Mesnates, Blu Koralor dhe ne nje ngjyre te re, e Purpurt Jargavani. Cmimi per S9 do te nise nga 850 euro dhe S9+ prej nje mije euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *