Kulla Eiffel mbyllet per vizitoret si pasoje e bores.

Kulla Eiffel mbyllet per vizitoret si pasoje e bores.

Like
46
0
Friday, 09 February 2018
Updates

Kulla Eiffel, nje prej atraksioneve turistike me te vizituara ne bote do te qendroje e mbyllur sot dhe neser per turistet. Lajmin e moren autoritetet franceze pas situates se motit qe ka prekur thuajse gjithe territorin francez me rreshje debore , temperature te uleta dhe ngrica. Parisi eshte zbardhur nga bora gjate gjithe kesaj jave gje qe ka sjelle edhe probleme me qarkullimin e automjeteve ne kryeqytet. Probleme me transportin ka pasur edhe ne shume qytete te tjera franceze. Mbyllja e kulles Eiffel u urdherua pasi shkallet e struktures se hekurt u mbuluan nga ngrica duke u bere te rrezikshme per vizitoret.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *