Kete vit nje angleze shpallet “Mbreteresha e Karnavaleve te Rio-s”.

Kete vit nje angleze shpallet “Mbreteresha e Karnavaleve te Rio-s”.

Like
37
0
Thursday, 08 February 2018
Updates

Karnavalet e Rio de Janeiros jane nder eventet me te ndjekura ne bote cdo fillim viti. Edhe kete vit ka nisur ne menyren me spektakolare te mundshme, rrugeve te Brazilit me paradat shumengjyreshe dhe samba pa fund. Si gjithmone pjese kryesore e eventit mbetet edhe zgjedhja e kostumit dhe performances me te mire. Kete vit femra qe u shpall ‘Mbreteresha e Karnavaleve’ ka hyre ne histori pasi nuk eshte nje braziliane por i perket shtetit anglez. Samantha Flores, e lindur ne Londer kryesoi para 5 milione spektatoreve me nje performance te jashtezakonshme dhe kostum plot shkelqim sic i takon Karnavaleve te Rio-s.Samantha kerceu samba ne Sambadrome-t qe zene mbi 90 mije persona dhe tregoi se kercimin e mesoi nga nje grua ne lagjet braziliane. Karnavalet e Rios kete vit kane nisur ne date 3 shkurt e do te vijojne deri me 18 shkurt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *