Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:590 0

50% më pak taksa nëse në 2021 shpërngulesh në Greqi!

Qeveria greke ka në plan të ofrojë 50% ulje të taksës së të ardhurave për profesionistët që lëvizin në Greqi në vitin 2021. Oferta do të jetë në dispozicion për çdo person, grek ose jo-grek, i cili lëviz vendbanimin e tij në Greqi përgjatë vitit të ardhshëm. Ata nuk duhet të kenë qenë rezident grek […]

0 0

Anullohet festa tradicionale e Vitit të Ri në Japoni!

Kremtimi i Vitit të Ri që mbahet çdo vit në sheshin e pallatit në Tokio, është anulluar dhe shkak për këtë është bërë Covid-19. Prania e një numri të madh njerëzish në pjesën e hapur dhe të mbyllur të pallatit mund të përbënte rrezik të konsiderueshëm në përhapjen e koronavirusit. Edhe pse ky lajm ishte […]

0 0

Për 28 ditë me radhë ky shtet nuk ka regjistruar asnjë të infektuar me Covid-19!

Shteti australian i Viktorias për 28 ditë me rradhë nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me koronavirus apo vdekje. Sipas autoriteteve kryesore, vendi ka arritur atë që konsiderohet si standard zyrtar për eliminimin e COVID-19-s nga komuniteti. Suksesi i Australisë kundër koronavirusit është arritur kryesisht falë mbylljes së kufijve ndaj shtetasve të huaj në […]

0 0

Muajin e ardhshëm bëhuni për një spektakël të paparë në qiell!

Përpara se 2020 të mbarojë, qielli po sigurohet të na dhurojë një spektakël tjetër në hapësirë. Më 21dhjetor sipas shkencëtarëve Jupiteri dhe Saturni do të shfaqen më afër në qiell natën dhe ky fenomen ka ndodhur për herë të fundit në epokën e Mesjetës.  Fenomeni i njohur si ‘Lidhja e Madhe’,  do t’u japë shkencëtarëve […]

0 0

Turqia hap më në fund për turistët kalanë 2900-vjeçare!

Rrënojat 2900-vjeçare të kalasë Altintepe janë hapur më në fund për turistët në zonën e Turqisë Lindore. Kalaja është një nga vendbanimet më të rëndësishme të periudhës Urartu dhe një qendër e rëndësishme e Perandorisë Romake Lindore, e njohur gjithashtu si Perandoria Bizantine. Pas përfundimit të punimeve të gërmimit, ajo është vendosur që të shërbejë […]

0 0

Aeroporti i Tiranës konfirmon 12 fluturime për këtë të shtunë

Këtë të shtunë Aeroporti Ndërkombëtar Nënë Tereza ka konfirmuar 12 fluturime. TIA njofton se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit e BE-së dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse. Gjermania, Turqia dhe Italia vazhdojnë të jenë destinacionet më të kërkuara.  Listën e plotë të udhëtimeve të konfirmuara e gjeni […]

0 0

Shqipëria feston sot 28 Nëntorin, 108 vjet nga shpallja e Pavarësisë!

Shqipëria feston sot 28 nëntorin, njohur ndryshe si Festa e Flamurit. Kjo datë është tepër e rëndësishme në historinë tonë, pasi më 28 nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe të pavarur. “Flamuri i ynë, n’atdhenë t’onë të lirë. Rroftë flamuri! Rroftë Shqipëria”,  ishte urimi i kreut të […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka, zbulojnë surprizat e koncertit në Antalia

Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për projekte te reja muzikore, këngë e videoklipe, Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka jane dy emra gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore. Sonte në mbrëmje (24 gusht) ata do të performojnë live në Antalia, në Amara Dolce Vita një prej hoteleve eksluzive që Vas Tour Operator ofron […]

0 0

Thesaret e fshehura të Europës!

Ndërkohë që në rezervimet e udhëtimeve kryesojnë destinacionet e përmasave të mëdha në kontinentin europian, fshehur janë edhe ato , qytetet me bukuri përrallore. Në skajet e panjohura të Europës , qetësisht pasqyrojnë një botë të madhe kulturore 10 vende që mund t’iu bëjnë të mos largoheni kurrë nga aty. 1.Odense, Danimarkë   Si vendi […]

0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]

0 0

Oki Air, bashkëpunim i mirë mes Tiranës dhe Podgoricës!!

Workshop-I i Vas Tour vazhdon në PREMIUM BEACH HOTEL, dhe pjesëmarrësit duket se janë të kënaqur me rezultatet e tij. Ky fillimi sezon do të vijë me informacione dhe me “fortifikime’, nga ana e agjensive turistike . Oki Hodzic, përfaqësues i Oki Air, është shprehur për Radio Travel ,se bashkëpunimi turistik mes Tiranës dhe Podgoricës […]


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background