Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:590 0

Kompania ajrore europiane ndërpret fluturimet drejt kontinentit të largët!

Kompania ajrore gjermane “Lufthansa” ka njoftuar se do të zgjasë ndërprerjen e fluturimeve drejt qyteteve të mëdha të Kinës, ndërkohë që epidemia e koronavirusit vazhdon të përhapet. Kompania kishte ndërprerë deri tani këto fluturime deri në 29 shkurt. “Epidemia e virusit mund të shkaktojë ulje prej katër deri në pesë miliardë dollarë të të ardhurave […]

0 0

“Bashkë për Shqipërinë”, ja çfarë do të diskutohet në konferencën e Donatorëve!

Komisioni Europian ka publikuar programin e plotë të konferencës ndërkombëtare të donatorëve “Bashkë për Shqipërinë” që synon të kontribuojë në fazën e rindërtimit dhe të rehabilitimit të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. Konferenca do të organizohet nga presidentja Ursula Von der Leyen dhe Komisioni Europian ka për qëllim mbështetjen për […]

0 0

Miratohet projekti i rindërtimit të së kalasë së Shkodrës!

Këshilli Kombëtar i Restaurimeve ka miratuar projektin e resturimit e ringritjen e murit lindor dhe restaurimi i murit ndarës midis oborrit të parë dhe të dytë, në anën lindore të kalasë së Shkodrës. Projekti i hartuar nga Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore Shkodër parashikon ndërhyrje konservuese dhe restauruese në njërin prej mureve dhe ringritje në […]

0 0

Solidariteti nuk mungoi as në ditën e dashurisë! Prezantohet analiza e plotë e post-26 nëntorit!

Ditën e premte, në ditën e shënuar të celebrimit të dashurisë, Ministria e Turizmit dhe Mjedisit së bashku me PNUD, risjellë në vlerësim të të gjithëve atë që ndodhi në 26 nëntor. Solidariteti i treguar nga hoteleria shqiptare si dhe institucionet publike treguan se ka vetëm një burim, dashuria për njeriun, dashuria e shqiptarit për […]

0 0

Ekonomia e katërt më e madhe në botë duket se është në “telashe”!

Ekonomia gjermane pati një periudhë të vështirë në tremujorin e fundit të vitit që lamë pas, duke mbetur në vend numëro. Prodhimi  i  brendshëm bruto, i mallrave dhe shërbimeve ishte pothuajse i  pandryshuar nga tremujori paraardhës. Gjermania është shumë ekspozuar ndaj tensioneve në tregtinë ndërkombëtare  dhe shifrat e dobëta pjesërisht pasqyrojnë një rënie në eksportet […]

0 0

Çfarë po ndodh në aeroportet europiane!?

Aeroportet e Europës kanë raportuar rritjen më të ngadaltë të pasgjerëve në  5 vite në mbyllje të vitit 2019. Institucionet kanë deklaruar se rritja e ngadaltë ka ardhur si pasojë e rrëshqitjes së tregut jashtë atij të Bashkimit Europian si dhe falimentimit të linjave ajrore. Falimentimi  Thomas Cook ishte një ndër ndikuesit më të mëdhenj […]

0 0

Holanda befason shqiptarët , ja cila është shuma që do të dhurojë në konferencën e së hënës!

Një lajm i mirë ka ardhur nga Holanda në prag të Konferencës së Donatorëve. Ministri i Jashtëm holandez, Stef Blok përmes një videoje ka bërë të ditur se për dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit do ti dhurojë Shqipërisë 3 milion euro. “Në solidaritet me popullin shqiptar do të dhurojmë 3 milion euro”, […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka, zbulojnë surprizat e koncertit në Antalia

Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për projekte te reja muzikore, këngë e videoklipe, Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka jane dy emra gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore. Sonte në mbrëmje (24 gusht) ata do të performojnë live në Antalia, në Amara Dolce Vita një prej hoteleve eksluzive që Vas Tour Operator ofron […]

0 0

Thesaret e fshehura të Europës!

Ndërkohë që në rezervimet e udhëtimeve kryesojnë destinacionet e përmasave të mëdha në kontinentin europian, fshehur janë edhe ato , qytetet me bukuri përrallore. Në skajet e panjohura të Europës , qetësisht pasqyrojnë një botë të madhe kulturore 10 vende që mund t’iu bëjnë të mos largoheni kurrë nga aty. 1.Odense, Danimarkë   Si vendi […]

0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]

0 0

Oki Air, bashkëpunim i mirë mes Tiranës dhe Podgoricës!!

Workshop-I i Vas Tour vazhdon në PREMIUM BEACH HOTEL, dhe pjesëmarrësit duket se janë të kënaqur me rezultatet e tij. Ky fillimi sezon do të vijë me informacione dhe me “fortifikime’, nga ana e agjensive turistike . Oki Hodzic, përfaqësues i Oki Air, është shprehur për Radio Travel ,se bashkëpunimi turistik mes Tiranës dhe Podgoricës […]


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background