Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:590 0

Vendi më i sigurtë në botë ndryshon status, rikthen karantinën!

Disa ditë më parë Zelanda e Re u shpall si vendi më i sigurtë në botë përsa i përket përhapjes së koronavirusin.Prej 100 ditësh nuk ishte raportuar asnjë rast me koronavirus. Por në ditën e 102-të , janë konfirmuar 4 raste të reja .Të katërta rastet theksohet se janë pjesëtarë të një familjeje të vetme, […]

0 0

Ngjarje e pazakontë në Skoci, autoritetet paralamërojnë!

Një tren udhëtarësh është përmbysur në Skoci. Dhjetra ambulanca kanë shkuar me shpejtësi në vendin e ngjarjes, ku raportohet se treni ka shpërthyer në flakë, por deri tani nuk ka raportime për të lënduar. Fotografitë e para tregojnë një masiv  tymi  që ngrihet pas një kodre, ndërsa më shumë se 30 automjete emergjence ndodhen të […]

0 0

Recesion pas 11 vitesh, shteti europian ndez alarmin!

Ekonomia e Britanisë së Madhe ka pësuar rënien e saj më të madhe në tremujorin  e dytë të këtij viti , mes prillit dhe qershorit, pasi masat e parandalimit të virusit e shtynë vendin zyrtarisht drejt recesionit. Ekonomia është tkurrur 20.4% krahasuar me tre muajt e parë të këtij viti. Të ardhurat e familjarëve kanë […]

0 0

Bashkimi Europian solidarizohet me shqiptarët, ja cili është fondi që ka dhuruar!

Bashkimi Europian ka akorduar 180 milion euro për Shqipërinëpër të kufizuar pasojat  ekonomike që janë shkaktuar nga pandemia. Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europiannë Tiranë, Luigi Soreca është shprehur se dorëzimi i 180 milion eurove, ndihmë makro-financiare për Shqipërinë, e ndihmon vendin që të kalojë pasojat ekonomike të pandemisë. Bashkimi Europian ka treguar edhe një […]

0 0

Linjat ajrore me kod të ri, ja kur pritet të hyjë në fuqi!

Një kod i ri ajror është publikuar së fundmi në Fletoren Zyrtare dhe pritet të hyjë në fuqi brenda këtij muaji, duke sjellë kështu një sërë risish përsa u takon subjekteve që operojnë në fushën e transportit ajror dhe pasagjerëve. Ndryshimet e kodit të ri përfshijnë rregullimin ligjor të përdorimit të hapësirave ajrore shqiptare dhe […]

0 0

Qyteti i liqeneve, thesari i fshehur i Shqipërisë!

Nga një vend i braktisur, Belshi ka nisur një erë të re zhvillimi në agroturizëm. Kryeminstri Rama ka shkruar në një postim në Facebook”Belshi është kthyer në një destinacion  turistik ku hapen vijimësisht bujtina e shërbime të reja për turistët”. Rilindja urbane e Belshit e ka shndërruar qytetin, qendrën e tij, duke përfshirë rikonstruktimin e […]

0 0

Paralamërimi i fundit për qyterarët “mos bëni plane për Krishtlindje!

Kontinenti i largët, Australia do ti mbajë kufijtë mbyllur të paktën edhe për 18 muaj të tjerë.Autoritetet vendase kanë këshilluar qytetarët të mos udhëtojnë si dhe të anulllojnë planet e Krishtlindjes. Zyrtarët në territorin e veriut kanë theksuar se është e domosdoshme mbyllja e vendit për 18 muaj pasi duhen ndaluar vizitorët që vijnë nga […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka, zbulojnë surprizat e koncertit në Antalia

Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për projekte te reja muzikore, këngë e videoklipe, Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka jane dy emra gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore. Sonte në mbrëmje (24 gusht) ata do të performojnë live në Antalia, në Amara Dolce Vita një prej hoteleve eksluzive që Vas Tour Operator ofron […]

0 0

Thesaret e fshehura të Europës!

Ndërkohë që në rezervimet e udhëtimeve kryesojnë destinacionet e përmasave të mëdha në kontinentin europian, fshehur janë edhe ato , qytetet me bukuri përrallore. Në skajet e panjohura të Europës , qetësisht pasqyrojnë një botë të madhe kulturore 10 vende që mund t’iu bëjnë të mos largoheni kurrë nga aty. 1.Odense, Danimarkë   Si vendi […]

0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]

0 0

Oki Air, bashkëpunim i mirë mes Tiranës dhe Podgoricës!!

Workshop-I i Vas Tour vazhdon në PREMIUM BEACH HOTEL, dhe pjesëmarrësit duket se janë të kënaqur me rezultatet e tij. Ky fillimi sezon do të vijë me informacione dhe me “fortifikime’, nga ana e agjensive turistike . Oki Hodzic, përfaqësues i Oki Air, është shprehur për Radio Travel ,se bashkëpunimi turistik mes Tiranës dhe Podgoricës […]

Mix&Shake

Boeing


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background