Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:590 0

Hapet restoranti më i madh në Europë dhe nuk është ai që po mendoni!

“Under” është restoranti më i madh nënujor me një kapacitet prej 100 vetash. Ai është i pari në Europë dhe funksionon si një qendër kërkimore për jetën detare. Përvoja detare po e kthen Norvegjinë në një nga destinacionet më interesante për turistët. Gjysmë e fundosur në det, forma monolitike e gjatë e ndërtesës 111 metra […]

0 0

Nga 1 shkurti , ky aplikacion nuk do të funksionojë më!

Iphone dhe të gjitha pajisjet e tjera që përdorin sisteme operative të vjetëruara nuk do të jenë në gjendje të përdorin aplikacionin e mesazheve në WhatsApp.Lajmi ka ardhur drejtpërdrejt nga faqet zyrtare të WhatsApp , të cilat kanë saktësuar se aplikacioni mund të përdoret deri në 1 shkurt të vitit 2020,në pajisjet e përmendura dhe […]

0 0

Ky është qyteti i parë që ndëshkon diskriminimin ndaj pakicave etnike!

Qyteti japonez, Kawaski është i pari që ka pranuar ndëshkimin për gjuhën e urrejtjes dhe diskriminimin ndaj të huajve dhe pakicave etnike. Dekreti do të hyjë në fuqi në korrik dhe shkeljet e përsëritura do të marrin gjobë  deri në 5 mijë dollarë. Kushdo që kapet në qytet duke përdorur gjuhën  e urrejtjes dhe diskriminimin […]

0 0

Lajm i mirë për të gjithë, vjen zgjidhja për alarmin e orës dhe lidhet vetëm me një faktor natyror!

Inteligjenca artificiale do të përshtasë alarmin e orës me motin. Kompania “Google” ka njoftuar se ka shpikur një aplikacion për të përpunuar zilen e orës në mënyrë që të mund të përshtaten me faktorë të ndryshëm, siç janë koha metereologjike dhe ora. Risia quhet “Impromtu”, dhe funksionon si një orë inteligjente dhe ngjan me një […]

0 0

UNICEF në alarm, një në katër fëmijë është i “padukshëm”!

Në botë ka ende 166 milion fëmijë nën moshën 5 vjeç, ose një në katër fëmjë të cilët janë ende të parregjistruar .Përpos kësaj të dhënat zyrtare tregojnë se po bëhen hapa pozitivë në nivel global për rregjistrimin e fëmijëve. Hapa të mëdha janë bërë në Bangladesh,Indi dhe Nepal, ndërsa mbeten mbrapa Zambia, Etiopia dhe […]

0 0

Për herë të parë një grua në institucionin më të rëndësishëm!

Për herë të parë është zgjedhur një grua në krye të Gjykatës Kushtetuese Italiane. Marta Cartabia, profesoresha 56 vjeçare e drejtësisë , është zgjedhur në krye të gjykatës nga kolegët e saj. Në votim morën pjesë 15 gjyqtarë, 14 prej të cilëve e mbështetën. Vota e 15-të ishte e Cartabia-s, e cila abstenoi. Ajo njihet […]

0 0

Miratohet projekti më i rëndësishëm i dekadës, ja cilat janë shtetet që do të jenë pjesë e tij!

Bashkimi Europian ka nisur një porjekt industrial për prodhimin e baterive të gjeneratës së re, të financuar me fonde publike, për të promovuar lëvizshmërinë e qëndrueshme në të ardhmen. Programi udhëhiqet nga Franca dhe Gjermania por përveç tyre në projekt janë përfshirë edhe Italia,Belgjika, Suedia dhe Finlanda, ndihma e të cilave do të shkojë në […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka, zbulojnë surprizat e koncertit në Antalia

Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për projekte te reja muzikore, këngë e videoklipe, Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka jane dy emra gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore. Sonte në mbrëmje (24 gusht) ata do të performojnë live në Antalia, në Amara Dolce Vita një prej hoteleve eksluzive që Vas Tour Operator ofron […]

0 0

Thesaret e fshehura të Europës!

Ndërkohë që në rezervimet e udhëtimeve kryesojnë destinacionet e përmasave të mëdha në kontinentin europian, fshehur janë edhe ato , qytetet me bukuri përrallore. Në skajet e panjohura të Europës , qetësisht pasqyrojnë një botë të madhe kulturore 10 vende që mund t’iu bëjnë të mos largoheni kurrë nga aty. 1.Odense, Danimarkë   Si vendi […]

0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]

0 0

Oki Air, bashkëpunim i mirë mes Tiranës dhe Podgoricës!!

Workshop-I i Vas Tour vazhdon në PREMIUM BEACH HOTEL, dhe pjesëmarrësit duket se janë të kënaqur me rezultatet e tij. Ky fillimi sezon do të vijë me informacione dhe me “fortifikime’, nga ana e agjensive turistike . Oki Hodzic, përfaqësues i Oki Air, është shprehur për Radio Travel ,se bashkëpunimi turistik mes Tiranës dhe Podgoricës […]


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background