Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:59



0 0

“Turizmi ka rënë me 80%”, ja vendi që po ndeshet me situatën më të vështirë ndonjëherë!

Ministria e Turizmit së Tunizisë ka zbuluar një rënie prej 80 përqind të vizitorëve në vitin 2020, krahasuar me 2019. Kjo do të thotë se numri i mbërritjeve turistike nuk i kaloi as 2 milionë. Të ardhurat nga turizmi arritën vetëm 2 miliardë dollarë, krahasuar me 5.6 miliardë dollarë në 2019. Në vitin 2019, Tunizia […]

0 0

Nga maji Greqia mund të mirëpresë turistët e vaksinuar!

Pushuesit britanikë me prova të vaksinimit do të jenë në gjendje të udhëtojnë në Greqi që nga maji, sipas planeve që diskutohen në Athinë. Greqia tashmë ka realizuar një marrëveshje me Izraelin dhe Qipron, që do të thotë se njerëzit e vaksinuar do të kenë mundësi  të udhëtojnë midis vendeve pa pasur nevojë për karantinë. […]

0 0

Linja e parë ajrore që përdor pasaportën shëndetësore për fluturimet!

Rwandair është vendosur të bëhet linja e parë ajrore afrikane që përdor pasaportën shëndetësore të IATA’s Travel Pass. Në prill, Rwandair do tw përdorë aplikacionin për një provë tre-javore. Në të gjithë botën, pasaportat shëndetësore po shihen si një mënyrë për të kapërcyer potencialisht kufizimet e ashpra të udhëtimit. Megjithëse nuk është një koncept krejt […]

0 0

Greqia, vendi i parë në BE që lëshon certifikata të vaksinimit!

Me qëllimin për të lehtësuar udhëtimet, Greqia është bërë një nga vendet e para në Bashkimin Europian që po lëshon certifikata dixhitale të vaksinimit COVID-19.  Kryeministri Mitsotakis e ka paraqitur propozimin në një nivel Evropian dhe thekson se certifikata duhet përdorur si një mjet për të lehtësuar, jo si një mjet për të diskriminuar.   […]

0 0

Kapshtica sërish e mbyllur për shqiptarët deri në këtë datë

Pika e Kalimit Kufitar në Kapshticë do të vijojë të jetë e bllokuar deri më 8 mars. Vendimi për shtyrjen e afatit është marrë nga qeveria greke, në kuadër të masave mbi përballimin e situatës së krijuar, për shkak të pandemisë COVID-19. Për pasojë, deri më 8 mars, dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë […]

0 0

IATA përgatitet për Travel Pass ndërsa aviacioni duket se do të rihapet!

Shoqata Ndërkombëtare e Transportit Ajror pret që Pasaporta e saj dixhitale Covid Travel të jetë gati për përdorim “brenda disa javësh”. Leja e cila u zbulua fillimisht në dhjetor është krijuar për të verifikuar që një pasagjer ka bërë testet Covid-19 ose vaksinat e nevojshme për të hyrë në një vend. Organi i industrisë e […]

0 0

Turizmi në Izrael fillon të rihapet ndërsa vendi del nga bllokimi

Me rreth 4.3 milionë njerëz që kanë marrë të paktën një vaksinë Covid-19, Izraeli aktualisht po përgatitet të rihapë ekonominë e tij. Teksa vendi po hap ngjarjet kulturore, dyqanet, muzetë dhe palestrat, sektori i turizmit po rikuperohet me ritme të ngadalta. Aktualisht nëpër hotele lejohen vetëm turistët që kanë me vete testin negativ të koronavirusit […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Si u bënë Maldivet historia më e madhe e suksesit të turizmit në vitin 2020-të

Pavarësisht nga rënia e ndjeshme e vizitorëve, Maldivet shënojnë një nga historitë më të suksesshme të turizmit mes pandemisë. Ndërsa shumë destinacione të tjera mbajtën kufijtë e tyre të mbyllur, Maldivet zgjodhën të rihapen plotësisht për udhëtarët nga çdo vend, pavarësisht nga statusi i virusit atje, në korrik të 2020. Përgjatë vitit që lamë pas, […]

0 0

Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka, zbulojnë surprizat e koncertit në Antalia

Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për projekte te reja muzikore, këngë e videoklipe, Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka jane dy emra gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore. Sonte në mbrëmje (24 gusht) ata do të performojnë live në Antalia, në Amara Dolce Vita një prej hoteleve eksluzive që Vas Tour Operator ofron […]

0 0

Thesaret e fshehura të Europës!

Ndërkohë që në rezervimet e udhëtimeve kryesojnë destinacionet e përmasave të mëdha në kontinentin europian, fshehur janë edhe ato , qytetet me bukuri përrallore. Në skajet e panjohura të Europës , qetësisht pasqyrojnë një botë të madhe kulturore 10 vende që mund t’iu bëjnë të mos largoheni kurrë nga aty. 1.Odense, Danimarkë   Si vendi […]

0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs

0 0

Si u bënë Maldivet historia më e madhe e suksesit të turizmit në vitin 2020-të

Pavarësisht nga rënia e ndjeshme e vizitorëve, Maldivet shënojnë një nga historitë më të suksesshme të turizmit mes pandemisë. Ndërsa shumë destinacione të tjera mbajtën kufijtë e tyre të mbyllur, Maldivet zgjodhën të rihapen plotësisht për udhëtarët nga çdo vend, pavarësisht nga statusi i virusit atje, në korrik të 2020. Përgjatë vitit që lamë pas, […]

0 0

Who Is It? me aktorin Olsi Bylyku

Emisioni enigmatik I mbremjes ne Radio Travel Nen moderimin e nje personazhi te njohur mediatik por qe do te moderoje i maskuar, “Who Is It” do tju ftoje te zbuloni identitetin e nje personazhi te njohur VIP nepermjet pyetjeve te drejtperdrejta apo indirekte nga moderatori. Intervista me personazhin VIP rreth deshirave dhe hobi-t e tij […]


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background