Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:590 0

12 miliardë të ardhura nga turizmi/Greqia synon të mbajë vizitorët deri në vjeshtë!

Greqia po synon të mbajë të qëndrueshme flukset turistike në vjeshtë, tha ministri i Turizmit Vassilis Kikilias, duke shtuar se mbajtja e fluturimeve hyrëse nga SHBA do të kontribuojë shumë në rritjen e turizmit në tetor dhe nëntor. Në një intervistë për transmetuesin publik ERT të martën, Kikilias konfirmoi lajmin se Greqia po priste që […]

0 0

“Kufijtë e Australisë do të hapen deri në Krishtlindje” thotë Ministri i Turizmit

Australia planifikon të hapë kufirin e saj ndërkombëtar deri në Krishtlindje duke hequr një nga kontrollet më të rrepta në botë mbi udhëtimet jashtë shtetit që nga fillimi i pandemisë. Australianët do të jenë në gjendje të udhëtojnë jashtë vendit, pa asnjë kufizim në destinacion, pasi shkalla e vaksinimit në shtetin e tyre përkatës arrin […]

0 0

Tajlanda tepër e dëshpëruar për turistë!

Industria turistike e Tajlandës është duke u tronditur nga pandemia dhe zyrtarët duan të hapin më shumë destinacione për turistët, pavarësisht rritjes së rasteve të Covid-19. Numrat nuk janë ende në nivelet e dëshiruara. Që nga 1 korriku, turistët kanë qenë në gjendje të vizitojnë ishullin pa pasur nevojë të karantinohen, me kusht që ata […]

0 0

Venecia “braktiset” nga vendasit. “Çmimet janë rritur shumë”!

Si rrjedhojë e numrit të lartë të turistëve, jeta në Venecia është shtrenjtuar. Shumë prej banorëve janë zhvendosur nga qyteti pasi i konsiderojnë sfiduese çmimet, por edhe kostot për të blerë një shtëpi. Pesë vjet më parë Venecia kishte rreth 67 mijë banorë dhe sot kanë mbetur 50.000 prej tyre. Turizmi masiv e bën jetën […]

0 0

Vajza e Donald Trump ka vizituar Butrintin, por askush nuk e ka njohur!

Ivanka Trump, vajza e ish-Presidentit të SHBA-ve Donald Trump këtë verë zgjodhi Shqipërinë për të pushuar. Eksperti i turizmit, Auron Tare tregoi se Ivanka ndodhej në Shqipëri në muajin korrik në një vizitë private, ku ka qëndruar për 6 ditë. Tare tregon se Ivanka Trump përshkoi me jaht të gjithë vijën bregdetare shqiptare. Sazani, Porto […]

0 0

“Wonder of the Seas”, anija e mrekullive që nis shumë shpejt lundrimin!

“Wonder of the Seas” quhet anija më e madhe në botë, e cila do të nisë lundrimin 4 marsin e vitit të ardhshëm. Ajo ka 2867 dhoma dhe mund të strehojë 6988 turistë. Përmban bare private, restorant, pishinë dhe suita tepër luksoze. Në dispozicion të turistëve do të jetë një ekuipazh prej 2300 personash, teksa […]

0 0

Në Zvicër hapet shkolla shqipe! Thirrje ndaj nxënësve që të jenë pjesë e projektit!

Në Zvicër është hapur një shkollë shqipe në mënyrë që komuniteti i vegjëlve shqiptarë të mësojnë gjuhën dhe kulturën. Shkolla shqipe mësohet se është hapur në qytezën Cham, Kanton Zug. Lajmin e bën me dije Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Bernë dhe bën thirrje ndaj prindërve dhe nxënësve që të bashkohen në këtë përpjekje […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Si u bënë Maldivet historia më e madhe e suksesit të turizmit në vitin 2020-të

Pavarësisht nga rënia e ndjeshme e vizitorëve, Maldivet shënojnë një nga historitë më të suksesshme të turizmit mes pandemisë. Ndërsa shumë destinacione të tjera mbajtën kufijtë e tyre të mbyllur, Maldivet zgjodhën të rihapen plotësisht për udhëtarët nga çdo vend, pavarësisht nga statusi i virusit atje, në korrik të 2020. Përgjatë vitit që lamë pas, […]

0 0

Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka, zbulojnë surprizat e koncertit në Antalia

Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për projekte te reja muzikore, këngë e videoklipe, Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka jane dy emra gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore. Sonte në mbrëmje (24 gusht) ata do të performojnë live në Antalia, në Amara Dolce Vita një prej hoteleve eksluzive që Vas Tour Operator ofron […]

0 0

Thesaret e fshehura të Europës!

Ndërkohë që në rezervimet e udhëtimeve kryesojnë destinacionet e përmasave të mëdha në kontinentin europian, fshehur janë edhe ato , qytetet me bukuri përrallore. Në skajet e panjohura të Europës , qetësisht pasqyrojnë një botë të madhe kulturore 10 vende që mund t’iu bëjnë të mos largoheni kurrë nga aty. 1.Odense, Danimarkë   Si vendi […]

0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs

0 0

Si u bënë Maldivet historia më e madhe e suksesit të turizmit në vitin 2020-të

Pavarësisht nga rënia e ndjeshme e vizitorëve, Maldivet shënojnë një nga historitë më të suksesshme të turizmit mes pandemisë. Ndërsa shumë destinacione të tjera mbajtën kufijtë e tyre të mbyllur, Maldivet zgjodhën të rihapen plotësisht për udhëtarët nga çdo vend, pavarësisht nga statusi i virusit atje, në korrik të 2020. Përgjatë vitit që lamë pas, […]

0 0

Who Is It? me aktorin Olsi Bylyku

Emisioni enigmatik I mbremjes ne Radio Travel Nen moderimin e nje personazhi te njohur mediatik por qe do te moderoje i maskuar, “Who Is It” do tju ftoje te zbuloni identitetin e nje personazhi te njohur VIP nepermjet pyetjeve te drejtperdrejta apo indirekte nga moderatori. Intervista me personazhin VIP rreth deshirave dhe hobi-t e tij […]


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background