Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:590 0

Më shumë se 5.4 milionë raste me COVID-19, India rihap sot “Taj Mahal”

U rihap sot pas gjashtë muajve mbylljeje për shkak të COVID-19, monumenti ikonë në Indi, “Taj Mahal”.  India është vendi i dytë në botë më i prekur pas SHBA-së  dhe regjistron gati 100.000 raste të reja çdo ditë, por kjo nuk po e pengon qeverinë që të fillojë gradualisht t’i japë dritën jeshile normalitetit në vend. […]

0 0

Turqia goditet sërish nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda e tij

Kjo javë nuk ka nisur edhe aq e mbarë për Turqinë, pasi në orët e para të mëngjesit vendi është lëkundur nga një goditje sizmike me magnitudë 5.1 të shkallës rihter ndërsa thellësia e lëkundjeve ka qenë 5 kilometra. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë pranë qytetit Emirgazi, ndërsa është ndjerë edhe në zona […]

0 0

10 shtetet nga të cilat të lejohet të shkosh në Gjermani pa kufizime

Berlini ka akoma rregulla të rrepta për ata që udhëtojnë nga jashtë BE-së, për shkak të pandemisë së koronavirusit, por që nga mesi i korrikut, po rritet ngadalë një listë vendesh nga ku mund të udhëtohet pa kufizime. Ministria e Brendshme i shpjegon këto përjashtime për shkak të shkallës së ulët të infeksioneve të koronavirusit. […]

0 0

Çfarë po pret? Shkarko falas aplikacion dhe vizito virtualisht Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta

Aplikacioni i parkut “Divjakë Karavasta”  dhe “Video Real” për të vëzhguar parkun virtualisht në 360 gradë, është tanimë realitet. Kjo risi u jep mundësi turistëve vendas, por edhe atyre të huaj të njihen me të gjitha atraksionet turistike, faunën, florën dhe plot informacione të vlefshme lidhur me vendet ku turistët mund të gjejnë ushqim tradicional, […]

0 0

Si sot 6-vite më parë, Papa Francesku vizitoi Tiranën

Më 21 shtator të 2014 Papa Francesku vizitoi Shqipërinë, duke shënuar kështu plot 6 vite qëkurse Shenjtëria e tij shkeli në tokën shqiptare. “Erdha për t’ju inkurajuar që të rritet shpresa brenda dhe mes jush. Uroj që shqiponja që keni në flamurin tuaj, të mbajë gjithmonë shpresën tek Zoti që nuk zhgënjen e qëndron pranë […]

0 0

Tentoi të helmonte presidentin Trump, arrestohet në kufi vajza “guximtare”!

Është parandaluar fatmirësisht në kohë një incident që mund t’i kishte marrë jetën sa hap e mbyll sytë presidentit të SHBA-ve, Donald Trump. Një vajzë është arrestuar në kufirin mes SHBA-ve dhe Kanadasë pasi dyshohet se është personi që ka dërguar në Shtëpinë e Bardhë një zarf,  brenda së cilit ishte futur elementi kimik ricinë, […]

0 0

21 Shtatori, Dita Botërore e Alzaimerit

Data 21 Shtator është “Dita Botërore e Alzaimerit”. Kjo ditë synon të përqendrojë vëmendjen në aktivitetet e nevojshme mbështetëse për individët e prekur, familjarët e tyre, por edhe të parandalojë e të sensibilizojë komunitetin në përgjithësi. Sëmundja Alzaimer është forma më e zakonshme e demencës, e gjendur në mbi 70 % të individëve me demencë.


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka, zbulojnë surprizat e koncertit në Antalia

Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për projekte te reja muzikore, këngë e videoklipe, Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka jane dy emra gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore. Sonte në mbrëmje (24 gusht) ata do të performojnë live në Antalia, në Amara Dolce Vita një prej hoteleve eksluzive që Vas Tour Operator ofron […]

0 0

Thesaret e fshehura të Europës!

Ndërkohë që në rezervimet e udhëtimeve kryesojnë destinacionet e përmasave të mëdha në kontinentin europian, fshehur janë edhe ato , qytetet me bukuri përrallore. Në skajet e panjohura të Europës , qetësisht pasqyrojnë një botë të madhe kulturore 10 vende që mund t’iu bëjnë të mos largoheni kurrë nga aty. 1.Odense, Danimarkë   Si vendi […]

0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]

0 0

Oki Air, bashkëpunim i mirë mes Tiranës dhe Podgoricës!!

Workshop-I i Vas Tour vazhdon në PREMIUM BEACH HOTEL, dhe pjesëmarrësit duket se janë të kënaqur me rezultatet e tij. Ky fillimi sezon do të vijë me informacione dhe me “fortifikime’, nga ana e agjensive turistike . Oki Hodzic, përfaqësues i Oki Air, është shprehur për Radio Travel ,se bashkëpunimi turistik mes Tiranës dhe Podgoricës […]

Mix&Shake

Boeing


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background