Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:590 0

Arabia Saudite, gratë shofere shtojnë sigurinë në rrugë

    Autoritetet e Arabisë Saudite kanë nisur lëshimin e patentave femrat shofere pas shumë dekadash. Gjatë këtij viti më shumë se 100 mijë gra janë pajisur me lejen e drejtimit dhe sipas drejtorit të përgjithshëm të trafikut, ato kanë shtuar sigurinë e lëvizjeve së automjeteve në vend për  mënyrën se si i japin makinës. […]

0 0

San Françisko, qyteti parë amerikan që ndalon cigaret 

    San Françisko është qyteti i parë amerikan që ndalon shitjen e cigareve elektronike , deri sa të bëhen më të qarta efektet e tyre. Zyrtarët kanë votuar dhe për ta ndaluar shitjen e cigareve, dhe bëhet e paligjshme për shitësit online dorëzimi nëpër adresat e qytetit. Sipas “Juul Labs”, prodhuesit më të madh […]

0 0

Mallrat në BE, shije të ndryshme,etiketa të njëjta

    Gjysma e mallrave në Bashkimin Europian kanë etiketa të njëjta por përmbajtje të ndryshme.Vendet e Europës Lindore janë ankuar edhe më parë për cilësinë e markave të mëdha. Ekspertët e Komisonit Europian kanë kanë deklaruar se në testimet e fundit të mallrave nuk kanë gjetur dallime të dukshme në vendet lindore dhe perendimore. […]

0 0

Ja cili është destinacioni më i lirë i britanikëve!

    Kërkimi i fundit i “TravelSupermarket” ka renditur Kavosin si destinacionin më të lirë të turistëve britanikë. Nëse britanikët po kërkojnë paketa të lira familjet e tyre atëherë ata duhet të marrin  në konsideratë Kavosin në Korfuz të Greqisë, Bullagarinë apo rivierën Napoletane. Nga ana tjetër destinacionet e cilësuara si më të shtrenjtat janë […]

0 0

Turizmi në muajin maj, rritje modeste

    Instat ka raportuar se muaji maj ka sjellë një ngadalësim të turizmit hyrës të shtetasve të huaj në Shqipëri. Numri i ulët i vizitorëve nga vendet fqinje por edhe vendet e tjera europiane, sipas operatorëve turistikë ka ardhur si pasojë e tensioneve politike . Ecuria më e dobët sipas të dhënave vjen nga […]

0 0

Gjermania , rregulla të reja emigrimi

Në javën e parë të qershorit është miratuar në parlamentin gjerman ligji mbi emigracionin e fuqisë punëtore të kualifikuar . Paketa e emigracionit do të kalojë në hallkën e fundit këtë të premte dhe në janar të vitit 2020 pritet të hyjë në fuqi.  Seanca e radhës do të vendosë në paketa do të miratohet […]

0 0

Rrjeti luksoz i hoteleve tashmë edhe në Pragë

    Rrjeti I hoteleve luksoze “Radisson Blue Hotel”, ka njoftuar hapjen e një hoteli të ri në Pragë. Rihapja ndjek një tranformim të një hoteli ekzistues me investime marramendëse. Hoteli i ri në Pragë, ka 160 dhoma dhe suita luksoze të dizenjuara  në arkitekturën klasike të rrjetit të hoteleve. Sipas përfaqësuesit të hoteleve, ky […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]

0 0

Oki Air, bashkëpunim i mirë mes Tiranës dhe Podgoricës!!

Workshop-I i Vas Tour vazhdon në PREMIUM BEACH HOTEL, dhe pjesëmarrësit duket se janë të kënaqur me rezultatet e tij. Ky fillimi sezon do të vijë me informacione dhe me “fortifikime’, nga ana e agjensive turistike . Oki Hodzic, përfaqësues i Oki Air, është shprehur për Radio Travel ,se bashkëpunimi turistik mes Tiranës dhe Podgoricës […]

0 0

Vas Travel Workshop, mbyllet me një mbrëmje gala plot surpriza

Kordinatorja e eventit më të rëndësishëm turistik “Vas Travel Workshop”, Znjsh.Ina Cenolli, pohoi për Radio Travel se ky aktivitet i ka  kaluar të gjitha pritshmëritë! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, ajo u shpreh se Workshopi ka bërë bashkë ekspozues nga vende te ndryshme të botës dhe një numër të madh agjencish shqiptare […]

0 0

Resorti luksoz vjen me risi këtë sezon turistik!

Në PREMIUM BEACH HOTEL , workshop-i i Vas tour duket se po ecën në hapa të sigurtë. Promovimet më më rëndësi kanë mahnitur të pranishmit por edhe rezervimet duket se do të kënë premisa të larta këtë vit. “Rixos Premium Tekirova”, me përfsaqësuese drejtoreshën e shitjeve znj Derya Tunckiran ka patur një lidhje të drejtpërdrejtë […]


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs

Travel Chart of The Week


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background