Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:590 0

Merret vendimi/ Japonia do të derdhë në oqean ujin e ndotur nga Fukushima!

Japonia bëri me dije se një milion tonë ujë i ndotur nga termocentrali i shkatërruar bërthamor, Fukushima do të derdhet në det. Ndonëse vendimi diskutohej prej kohësh dhe ka hasur kundërshtime të vazhdueshme, ministrat e kabinetit mbështetën idenë e derdhjes së ujit në oqean si opsionin më të mirë. Uji është ruajtur në rezervuar që prej […]

0 0

Italia mirëpret turistët nga 2 qershori, por vetëm me një kusht!

Mario Draghi, kryeministri  i Italisë u shpreh se vendi po bëhet gati të presë turistët me pasaportë vaksinimi. “Ne nuk kemi ende turistë të huaj dhe kjo prek veçanërisht qytetet e artit. Duhet të veprojmë shpejt. Është në interesin tonë të kemi pasaportë vaksinimi”, u shpreh ai. Italia parashikon të nisë sezonin turistik më 2 qershor, […]

0 0

Eksperiment me turistët në Greqi/Izolim për të parë a mund të pushojnë të sigurt!

Rreth 200 turistë zvicerianë janë bërë pjesë e një eksperimenti në ishullin Rodos të Greqisë. Eksperimenti konsiston në izolimin vullnetarisht për të shijuar pushimet, por edhe për të testuar nëse mund të organizohen pushime të sigurta gjatë pandemisë. Turistët nuk mund të lahen në det, pasi askush nuk lejohet të dalë nga resorti ku janë […]

0 0

Gjendja e turizmit në Shqipëri nuk po shfaq ende shenja përmirësimi!

Kryetari i shoqatës së Hoteleri-Turizmit në Shqipëri Zak Topuzi në një intervistë televizive shprehet se gjendja e turizmit nuk ka shfaqur ende shenja përmirësimi në vendin tonë, pasi prenotimet vijojnë të zbresin. “Prenotimet janë pothuajse të mbyllura. Vazhdojnë të zbresin, edhe pse ngrihen në fundjava”, pohon ai. Sipas Zotit Topuzi, këtë vit, një faktor ndihmues […]

0 0

Taksi pa shofer, ambicia e radhës e Dubait për turistët!

Dubai është në kërkim të risisë së radhës që do të shumëfishonte numrat e turistëve. Ambicia është që në vitin 2023, pasagjerët të mund të lëvizin nëpër Dubai me taksitë pa shofer. Lajmi është bërë i ditur nga “Cruise”, prodhuesi i këtyre mjeteve. Këto robotaksi nuk do të kenë timon apo pedale dhe nëse testimi […]

0 0

E pazakontë në Stamboll/Pasagjerët përleshen në bord dhe shtyjnë udhëtimin me 5 orë

Përleshja e pasagjerëve në bordin e një avioni ka bërë që fluturimi midis Stambollit dhe Tunizisë të shtyhet me 5 orë. Incidenti nisi menjëherë sapo pasagjerët hipën në avion dhe po sistemonin bagazhet e tyre. Lajmi ka tërhequr vëmendjen në rrjet, ndërkohë që përmes një deklarate zyrtare, linja ajrore shprehet se situata doli jashtë kontrollit […]

0 0

Katedralja e Notre-Dame de Paris ka një datë se kur mund të hapet!

Ministrja franceze e Kulturës Bachelot bëri të ditur se atraksioni më i rëndësishëm turistik i Francës, Katedralja e Notre-Dame de Paris, do të hapet në vitin 2024. Donacionet e mbledhura dhe fondet e nevojshme për rindërtimin bëri të mundur arritjen e një shume të mjaftueshme për të përfunduar ndërtimin. Sot bëhen dy vite nga zjarri […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Si u bënë Maldivet historia më e madhe e suksesit të turizmit në vitin 2020-të

Pavarësisht nga rënia e ndjeshme e vizitorëve, Maldivet shënojnë një nga historitë më të suksesshme të turizmit mes pandemisë. Ndërsa shumë destinacione të tjera mbajtën kufijtë e tyre të mbyllur, Maldivet zgjodhën të rihapen plotësisht për udhëtarët nga çdo vend, pavarësisht nga statusi i virusit atje, në korrik të 2020. Përgjatë vitit që lamë pas, […]

0 0

Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka, zbulojnë surprizat e koncertit në Antalia

Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për projekte te reja muzikore, këngë e videoklipe, Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka jane dy emra gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore. Sonte në mbrëmje (24 gusht) ata do të performojnë live në Antalia, në Amara Dolce Vita një prej hoteleve eksluzive që Vas Tour Operator ofron […]

0 0

Thesaret e fshehura të Europës!

Ndërkohë që në rezervimet e udhëtimeve kryesojnë destinacionet e përmasave të mëdha në kontinentin europian, fshehur janë edhe ato , qytetet me bukuri përrallore. Në skajet e panjohura të Europës , qetësisht pasqyrojnë një botë të madhe kulturore 10 vende që mund t’iu bëjnë të mos largoheni kurrë nga aty. 1.Odense, Danimarkë   Si vendi […]

0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs

0 0

Si u bënë Maldivet historia më e madhe e suksesit të turizmit në vitin 2020-të

Pavarësisht nga rënia e ndjeshme e vizitorëve, Maldivet shënojnë një nga historitë më të suksesshme të turizmit mes pandemisë. Ndërsa shumë destinacione të tjera mbajtën kufijtë e tyre të mbyllur, Maldivet zgjodhën të rihapen plotësisht për udhëtarët nga çdo vend, pavarësisht nga statusi i virusit atje, në korrik të 2020. Përgjatë vitit që lamë pas, […]

0 0

Who Is It? me aktorin Olsi Bylyku

Emisioni enigmatik I mbremjes ne Radio Travel Nen moderimin e nje personazhi te njohur mediatik por qe do te moderoje i maskuar, “Who Is It” do tju ftoje te zbuloni identitetin e nje personazhi te njohur VIP nepermjet pyetjeve te drejtperdrejta apo indirekte nga moderatori. Intervista me personazhin VIP rreth deshirave dhe hobi-t e tij […]


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background