Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:590 0

Grenlanda nis të shkrihet me hapa të shpejtë

    Greonlanda ka përjetuar humbje të mëdha të sasisë së akujve që llogaritet të jetë më shumë se 2 ton. Shkrirja është e rrallë dhe e pazakontë për muajin qershor sipas studiuesve të klimë së Grenlandës. Sipas tyre nëse shkrirjet vazhdojnë në të njëjtat ritme , rreziku është më afër sesa e kishin menduar.

0 0

Kroçera me mijëra turistë mbërrin  në Sarandë

    Kroçera “MSC Musica” me rreth 2800 turistë ka vizituar këtë fundjavë brigjet e Sarandës. Turistët kanë vizituar Syrin e Kaltër, Ksamilin, Butrintin dhe kalanë e Lëkurasit. Saranda po tërheq gjithnjë e më shumë turistë nga e gjithë bota.  Vetëm këtë vit qyteti bregdetar ka pritur në portin e saj rezervimin e 42 kroçerave.

0 0

Moti i keq alarmon Europën

    Pjesa më e madhe e Europës është mbërthyer nga stuhitë , përmbytjet dhe shkatërrimet e konsiderueshme. Breshëri i rrëmbëeshëm me madhësinë e topave të tenisit ka dëmtuar shtëpitë dhe përmbytur rrugët në Francën lindore . Stuhitë e rënda kanë shkaktuar edhe viktima, ndërkohë që në Zvicër dhe Mbretërinë e Bashkuar kanë shkaktuar gjithashtu […]

0 0

Planeti Venus i rikthet vëmendjes së shkencës

    Programimet e 4 misioneve për planetin e Venusit e kanë kthyer vëmendjen nga ai. Arsyet pse shkenctarët janë të interesuar për Venusin janë të forta. Sipas tyre planeti ka ngjashmëri me Tokën për nga dimensioni, karakteristikat klimatike dhe dendësia. Megjithëse kushtet në Venus kanë të vështira ,me temperatura deri në 470 gradë celcius, […]

0 0

Videot e dubluara , nxitje e trazirave shoqërore

    Teknika e re e videove të dubluara e krijuar nga Mark Zuckerberg mund të nxisë trazira të fuqishme shoqëorore. “Deepfake” , bazohet në inteligjencën artificiale dhe përdoret për të kombinuar dhe mbivendosur imazhe dhe video ekzistuese për të krijuar një realitet që nuk ekziston. Këto video të manipuluar janë të rrezikshme dhe një […]

0 0

Hapet ekspozita më e madhe e veprave të Pikasos

    Ekspozita me më shumë se 100 vepra të Pikasos është hapur në Kinë. Kjo ekspozitë konsiderohet si më e madhja e hapur ndonjëherë për veprat e artistit. Mes veprave të ekspozuara ka piktura, skulptura , skijime por edhe fotografi të artistit në Barcelonë dhe Paris. Trasnportimi i veprave që tejkalojnë vlerën e 800 […]

0 0

Zhytësit thyejnë rekordin Guiness!

    Më shumë se 600 zhytës kanë thyer rekordin Guiness duke pastruar oqeanin nga plehrat. Gjyqtari i Guiness ka bërë një udhëtim të rallë nga New York , për të numëruar zyrtarisht zhytësit. Zhytësit kanë bërë pastrim të plotë, dhe sipas gjyqtarit kjo nismë do të shërbejë për të ndërgjegjësuar pjesëmarrësit për të mbajtur […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]

0 0

Oki Air, bashkëpunim i mirë mes Tiranës dhe Podgoricës!!

Workshop-I i Vas Tour vazhdon në PREMIUM BEACH HOTEL, dhe pjesëmarrësit duket se janë të kënaqur me rezultatet e tij. Ky fillimi sezon do të vijë me informacione dhe me “fortifikime’, nga ana e agjensive turistike . Oki Hodzic, përfaqësues i Oki Air, është shprehur për Radio Travel ,se bashkëpunimi turistik mes Tiranës dhe Podgoricës […]

0 0

Vas Travel Workshop, mbyllet me një mbrëmje gala plot surpriza

Kordinatorja e eventit më të rëndësishëm turistik “Vas Travel Workshop”, Znjsh.Ina Cenolli, pohoi për Radio Travel se ky aktivitet i ka  kaluar të gjitha pritshmëritë! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, ajo u shpreh se Workshopi ka bërë bashkë ekspozues nga vende te ndryshme të botës dhe një numër të madh agjencish shqiptare […]

0 0

Resorti luksoz vjen me risi këtë sezon turistik!

Në PREMIUM BEACH HOTEL , workshop-i i Vas tour duket se po ecën në hapa të sigurtë. Promovimet më më rëndësi kanë mahnitur të pranishmit por edhe rezervimet duket se do të kënë premisa të larta këtë vit. “Rixos Premium Tekirova”, me përfsaqësuese drejtoreshën e shitjeve znj Derya Tunckiran ka patur një lidhje të drejtpërdrejtë […]


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs

Travel Chart of The Week


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background