Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:590 0

Ofendonin vizitorët me fjalë të pista, merren masa ndaj 5 papagajve në Angli

5 papagaj në një kopësht zoologjik në Lincolnshire janë ndarë nga stafi organizativ pasi kishin mësuar të shanin në kor vizitorët me fjalë fyese. Edhe pse nga kjo ngjarje e pazakontë, asnjë turist nuk ishte ankuar, sipas autoriteteve kjo masë u mor që sharjet e tyre të mos dëgjoheshin nga fëmijët. Billy, Eric, Tyson, Jade […]

0 0

Kuzhinierit të famshëm i mbyllin restorantin në Boston: ‘Nuk respektoi protokollin e sigurisë’!

Autoritetet në Boston vendosën të mbyllin restorantin e sapohapur aty të kuzhinierit të famshëm turk  Nusret Gokçe . Paraprakisht mësohet se shkak për këtë është bërë mos respektimi i rregullave antiCovid dhe kuzhinierit të njohur i duhet të përballet me autoritetet për të mësuar përfundimin e kësaj ngjarjeje të pakëndshme. Nusret është i njohur për […]

0 0

Industria e detit, trendi i ri Shqipërisë për të zhvilluar më tej turizmin

Ministria e Turizmit dhe e Mjedisit është duke hartuar dhe miratuar paketën ligjore të turizmit të detit. Sipas ministrit Blendi Klosi, pjesa detare është ende në hapat e para të saj dhe një legjislacion i mirë, me mundësi për t’u zbatuar me rigorozitet do të na ndihmonte që të zhvillonim një ekonomi blu ekologjike. Heqja […]

0 0

Merret vendimi: Viti i ri akademik nis më 2 nëntor

Viti i ri akademik 2020-2021 për të gjithë studentët do të nisë më 2 nëntor. Ky vit fillon me vonesë për shkak të pandemisë, e cila bëri që edhe viti i kaluar të mbyllej në kushte aspak normale, ku shumica e studentëve ndoqën online leksionet pas muajit mars. Ruajtja e masave të sigurisë si distanca […]

0 0

Në kërkim të hapësirave për groposjen e mbetjeve bërthamore, Gjermania harton listën me 90 vende

Gjermania po kërkon vendet e përshtatshme ku mund të ruajë mbetjet e saj bërthamore. Kreu i Organizatës Gjermane të Menaxhimit të Mbetjeve, Stefan Studt, u shpreh se  54% e territorit gjerman është i përshtatshëm potencialisht për ruajtje të përhershme të këtyre mbetjeve. Gjithsesi deri më tani është hartuar një raport i përkohshëm me 90 vende […]

0 0

Brenda Krishtlindjeve, Australia dhe Zelanda e Re mund të hapin kufijtë mes tyre

Marrëveshja e propozuar e “flluskës” së udhëtimit midis Zelandës së Re dhe Australisë mund të realizohet para Krishtlindjeve. Ministri i Australisë për turizmin dhe tregtinë, Simon Birmingham tha se të dy qeveritë po punojnë për të siguruar protokollet e duhura para se të prezantojnë planin konkret. Ai tha se po shikohet mundësia që njerëzit të […]

0 0

Karnavalet e famshme të Rio de Janeiro do të shtyhen për në 2021

Festivali më i madh në botë i karnavaleve në Rio de Janeiro do të shtyhet për shkak të pandemisë COVID-19. Përhapja e koronavirusit e ka bërë të pamundur realizimin në mënyrë të sigurt të paradave tradicionale këtë vit, për herë të parë në mbi 100 vjet. Karnavalet mbahen në Rio çdo vit në muajin shkurt […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka, zbulojnë surprizat e koncertit në Antalia

Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për projekte te reja muzikore, këngë e videoklipe, Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka jane dy emra gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore. Sonte në mbrëmje (24 gusht) ata do të performojnë live në Antalia, në Amara Dolce Vita një prej hoteleve eksluzive që Vas Tour Operator ofron […]

0 0

Thesaret e fshehura të Europës!

Ndërkohë që në rezervimet e udhëtimeve kryesojnë destinacionet e përmasave të mëdha në kontinentin europian, fshehur janë edhe ato , qytetet me bukuri përrallore. Në skajet e panjohura të Europës , qetësisht pasqyrojnë një botë të madhe kulturore 10 vende që mund t’iu bëjnë të mos largoheni kurrë nga aty. 1.Odense, Danimarkë   Si vendi […]

0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]

0 0

Oki Air, bashkëpunim i mirë mes Tiranës dhe Podgoricës!!

Workshop-I i Vas Tour vazhdon në PREMIUM BEACH HOTEL, dhe pjesëmarrësit duket se janë të kënaqur me rezultatet e tij. Ky fillimi sezon do të vijë me informacione dhe me “fortifikime’, nga ana e agjensive turistike . Oki Hodzic, përfaqësues i Oki Air, është shprehur për Radio Travel ,se bashkëpunimi turistik mes Tiranës dhe Podgoricës […]

Mix&Shake

Boeing


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background