• NOMADS
    NOMADS
    Around Europe trip interviews

Postime te fundit

Postime nga Emisionet

Edicioni i trete i Vas Travel Fair me 2 dhe 3 maj ne Hotel Plaza ne Tirane.
Headline

Vjen ne edicionin e trete workshopi i suksesshem Vas Travel Fair 2017. I konsideruar si nje nder eventet me te mira per specialistet dhe aktoret qe operojne ne industrine e turizmit, ky workshop do te zhvillohet ne kete edicion ne datat 2 dhe 3 maj ne Hotel Plaza ne...

Saturday, 29 April 2017
1
244
0

TRAVEL NEWS

Lajmet e fundit

Rritet me gati 10% numri i turisteve te huaj gjate 5 muajve te pare te vitit.
Travel News

Numri i shtetasve te huaj qe kane hyre ne Shqiperi gjate 5-mujorit te pare te vitit eshte rritur me 9.5%, deklaron Instituti i Statistikave.Por ajo qe te bie ne sy ne shifrat e INSTAT eshte se numri i te huajve qe kane deklaruar ne kufi se kane ardhur per qellime...

Thursday, 22 June 2017
Like
8
0
Qatar Airways , linja ajrore me e mire ne bote sipas Skytrax.
Travel News

Ne nje nder momentet me te veshtira te historise se tij pas mbylljes se hapsires ajrore nga vendet fqinje, Qatar Airways vihet ne qender te vemendjes se fundmi ne nje aspekt pozitiv. Kompania ajrore eshte renditur ne klasifikimin me te fundit te publikuar nga Skytrax...

Wednesday, 21 June 2017
Like
10
0
Turizmi gjithnje ne rritje ne Shqiperi.
Travel News

Turizmi kontribuon me 1 miliard euro ne GDP-ne e Shqiperise. Sipas Keshillit Boteror te Udhetimit dhe Turizmit, sektori i turizmit dhe udhetimit ne Shqiperi kontribuoi drejtperdrejt ne ekonomine e vendit ne 2016, duke perbere 127.7 miliarde leke, ekuivalente me 8.4% te...

Saturday, 17 June 2017
Like
20
0

Travel Charts

European Top 20 Countdown

Radio Travel Indie Most Played 2016
Like
446
Radio Travel
Indie
tracklist
Indie
European Indie Top 20
1
743

European Indie Top 20

05 December 2016
Music & Films
Indie
tracklist
Indie

Emisione

Emisionet ne Radio Travel