[su_spacer]

104.6

We guide – You travel!

30 vjet KYLIE
Pm Drive

Kanë kaluar 30 vite që nga publikimi i albumit të saj të parë dhe këngëtarja e madhe ka dashur të festojë në një mënyrë të çuditshme. Kylie Minogue ka krijuar një këngë të re e quajtur “Dancing”, që çuditërisht flet për vdekjen. Edhe pse...

Tuesday, 16 January 2018
Like
524
0
Norvegjia brenda 2040 me transport ajror teresisht elektrik.
Travel News

Norvegjia vijon me masat per tu kthyer ne nje vend teresisht ekologjik. Keshtu ky shtet ka bere hapa para edhe ne permiresimin e transportit ajror duke vendosur vitin 2040 si periudhen kur edhe fluturimet nga dhe per ne Norvegji do te behen nga avione teresisht...

Saturday, 20 January 2018
Like
19
0
Prezantohet ne Japoni “Ruby”, cokollata natyrale ngjyre roze.
Travel News

Nestle ne Japoni eshte kompania e pare ne bote qe ka nxjerre çokollaten natyrale roze. Çokollata e quajtur ‘Rubin’ do te jete ne tregjet koreane dhe japozene prej dites se sotme. Ajo shihet si nje dhurate ideale romantike per Shen Valentin. Çokollata roze...

Saturday, 20 January 2018
Like
14
0
Justin Timberlake – Filthy
New Travel Hits

Adhuruesit e Justin Timberlake, jane duke shijuar kengen e sapo publikuar nga ar4tisti , ”Filthy”. Kënga e tij më e re, është shoqëruar me një klip shume interesant e cila sapo eshte hedhur ne Youtube ka marre me shume se 16 milion klikime. Videoklipi eshte...

Friday, 12 January 2018
Like
331
0
Black Eyed Peas – Street Livin’
New Travel Hits

Pas nje viti nga publikimi I kenges Where is the Love, Black Eyed Peas rikthehen me mw tw rene e tyre Street Livin’. Kenga nis me nje instrumental melankolik jazz dhe trajton ceshtje te ndjeshme sociale. Këngë vjen me një video ku ne te shfaqen disa meshkuj me...

Friday, 12 January 2018
Like
325
0
Per cdo zemer nga nje udhetim.
Travel Report

Kur flitet per dashuri dhe udhetime na paraqiten tre raste: Ose nisesh per te perjetuar nje eksperience idilike me gjysmen tuaj, ose keni ndermend te ndaheni dhe deshironi ta beni ne nje vend kur tjetri te ngelet me pak i lenduar , ose sapo jeni ndare dhe doni te...

Tuesday, 16 January 2018
Like
339
0
Indie Tape Albania
3
67
Radio Travel
Indie music
tracklist
Indie music
Indie Brand New
2
47
Radio Travel
indie music
tracklist
indie music
Euro Indie Live
2
44
Radio Travel
Indie music
tracklist
Indie music
Indie Top 20 Countdown
2
43
Radio Travel
indipendent
tracklist
indipendent