Mina rikthehet me albumin e ri “Maeba”
Big In Tour

Ajo ëshët 77 vjece dhe ëshët gati të sjelle një tjetër album për t’ja shtuar karrrierës së saj muzikore disa vjecare. Po flasim per legjendën e muzikës italiane, Mina Mazzini e cila pritet të nxjerrë më 23 mars, një album me këngë të reja. Këtë e ka bërë të ditur kompania e regjistrimit “Sony “. Albumi, i titulluar “Maeba”, përmban 12 këngë dhe një surprizë për adhuruesit e këngëtares italiane. Edhe pse prej vitesh Mina është shfaqur shumë rrallë në...

Like
94
0
Tuesday, 06 March 2018
Firenze  Rock Festival 2018 do te jete i mbushur plot me yje!
Big In Tour

Festivali më rock i verës italiane është planifikuar nga e enjtja 14 qershorit deri të dielën, e 17 qershorit te 2018 në arenën Visarno (Parku i Cascine). Ky festival vjen ne edicionin e dyte pas suksesit te edicionit të parë, qe tërhoqi 140.000 njerëz nga e gjithë Italia dhe jashtë saj. Katër ditët e muzikës rock do te kene protagoniste me te medhjenjte e botes ne kete zzhaner. Me date 14 do te jene Foo Fighters, të nesërmen, më 15...

Like
31
0
Tuesday, 06 March 2018
Rolling Stones vijnë “Pa filter” këtë verë në Europë
Big In Tour

Rolling Stones nuk do ndalen por do të rikthehen më një tur muzikor gjatë verës së 2018 me titullin “No Filter”. “Ka një gjë që ende nuk kemi mundur ta bëjmë, që është të zbulojmë se për sa kohë ende mund të vazhdojmë”-ka shkruar kitaristi Keith Richards. Grupi ka publikuar edhe programin e plotë të turit të tyre botëror, i cili nis në 17 maj në Irlandë dhe është parashikuar të zgjasë deri në 8 korrik ne Varshavë të Polonisë....

Like
31
0
Tuesday, 06 March 2018
Martin Garrix me 29 qershor do te performojë në Milano
Big In Tour

Një prej producentëve dhe Dj më të suksesshëm në botë është Martin Garrix do të jetë në Milano në 29 qershor të këtij viti. Ai është vetëm 20 vjec por në një kohë rekord ka arritur të bëhet numër një në dance dhe house music. Emri i vërtetë i tij është Martijn Garristen por në skenë njihet si Martin Garrix. Deri tani ka shitur mbi 10 milion disqe në të gjithë botën ndërsa ai ëshët rednitur për dy vjet me...

Like
34
0
Tuesday, 06 March 2018
Ja cilat jane destinacionet me te mira per tu vizituar.
Travel News

CNN ka publikuar listen e fundit me destinacionet me te mira per tu vizituar brenda ketij viti. Lista permbledh nje sere destinacionesh europiane e kryesisht mesdhetare te cilat jane perzgjedhur nga ekspertet e udhetimeve si me te mirat per te pushuar gjate 2018. Ne vend te pare renditet Malta e ndjekur nga Serbia, Kreta ne Greqi dhe Lisbona ne...

Like
36
0
Tuesday, 06 March 2018
Shkencetaret ndalen ne Skoci …
Updates

Ne ishullin Skye ne veri te Skocise, ne arkipelagun Inner Hebrides u zbuluan minerale 60 milione te vjetra qe nuk jane pare asnjehere ne Toke.Shkencetaret erdhen ne perfundim se prania e ketyre mineraleve mund te jete si pasoje e renies se ndonje meteori ne te kaluaren e larget ne ishujt britanike. Minerale te tilla si ozbornit dhe vanadium i pasur u gjeten ne shtresen e trashe te materialit, afersisht 6.5 km larg njera tjetres.Nje vit para ketij zbulimi, ekspertet erdhen...

Like
32
0
Tuesday, 06 March 2018
Demi Lovato  premton një shfaqje të jashtëzakonshme në Bolonja më 27 qershor
Big In Tour

Demi Lovato zbulon datat e koncerteve ne disa vende europiane, përfshirë dhe Italinë. Tell Me You Love Me Tour doi te ketë ndalesën e tij në Bolonja të italisë më datë 27 qershor 2018 në UNIPOL Arena. E ashtëquajtur si super Demi, këngëtarja ka pohur se kjo ëshët hera e parë që performon në një shafqje kaq gjigande në Itali. Gjithashtu ajo premton se do të jëtë një natë e pabesueshme. Në skenën e UNIPOL Arena, Demi Lovato do të...

Like
32
0
Tuesday, 06 March 2018
Tomorrowland 2018, një spektakël i jeshtëzakoshëm i muzikës elektronike
Big In Tour

Tomorrowland 2018, një spektakël i jashtëzakonshëm i muzikës elektronike ( 20-22 korrik& 27-29 korrik) Tomorrowland 2018 këtë vit do të “zbresë” edhe në Itali! Festivali më i madh i Muzikës elektronike në botë këtë vit do te transmetohet në kohë reale në 7 vende të botës : Itali, Abu Dhabi, Liban, Malte, Meksike, Spanje dhe Taivan dhe vjen nën logon ”UNITE ME TOMORROWLAND”. Për herë të parë këtë vit do të ketë një lidhje direkte edhe në Itali ne datën...

Like
35
0
Tuesday, 06 March 2018