Samsung prezanton zyrtarisht S9 dhe S9+.
Updates

Gjiganti i teknologjise, Samsung, sapo ka prezantuar ne Barcelone dyshen e shumepritur Galaxy S9 dhe S9+. Smartfonet e rinj te avancuar vijne me specifika te reja, por me dizajn kryesisht te vjeter. Te dy, S9 dhe S9+, vijne me dizajn te ngjashem, kornizen prej alumini, jane rezistente ndaj ujit, gjithashtu kane edhe xhamin mbrojtes Gorilla. Po ashtu, dyshja e re vjen me skajet e ekranit me te holla sesa paraardhesit e tyre. Ndryshimet e vogla ne dizajn perfshijne skanerin e...

Like
99
0
Monday, 26 February 2018
Rriten investimet ne turizem, me shume hotele ne vend.
Travel News

Sektori privat ne Shqiperi po rrit investimet ne turizem. Sipas te dhenave nga Instituti i Statistikave, ne vitin 2016 numri i hoteleve u zgjerua me 36% krahasuar me nje vit me pare.Vetem per vitin 2016 jane shtuar 336 hotele, duke e ├žuar numrin e pergjithshem ne 1242 njesi. Rritja e numrit te hoteleve i ka rritur ndjeshem kapacitete akomoduese te vendit.Numri i dhomave, sipas Instat ka arritur afersisht ne 18 mije, ndersa numri i shtreterve me shume se 41 mije.Rritja...

Like
82
0
Monday, 26 February 2018