Shkolla  “Beija Flor” sulmoi korrupsionin, shpallet fituese e karnavaleve të Rios
Pm Drive

Shkolla e samba-s “Beija Flor” u shpall fituese e ketij viti ne karnavalet e Rios. Objektivi kryesor i saj ishte korrupsioni ne nivele alarmante! Ajo u tregoi brazilianëve se drejtohen nga një mi i madh dhe i lig, ndërsa rreth tij shfaqeshin politikanë që mbanin valixhe të lara me ar. “Beija Flor” mposhti 12 shkolla të tjera për të marrë çmimin e parë në karnavale, hera e 14 që ajo ia del mbanë. Shkolla që mori vendin e dytë kishte...

Like
85
0
Thursday, 15 February 2018
Kanye West paska ‘festuar’ Shën Valentin!
Pm Drive

Kanye West bëri një rikthim triumfues në Instagram ditën e djeshme për të festuar Ditën e Shën Valentinit. Kthimi i tij filloi me një post të asaj që dukej si një kartolinë për Shën Valentin e shkruar me dorë nga vetë ai për Kim Kardashian. Deri këtu çdo gjë në rregull, derisa vendosi të mbushë faqen kryesore të ndjekësve të tij me postime të çifteve hollivudianë, të cilat nuk pushuan për nëntë orë rresht. Megjithatë ky lloj rikthimi nuk u...

Like
131
0
Thursday, 15 February 2018
Më në fund e vendosi! Rita Ora do të vijë në Prishtinë
Pm Drive

Pas shumë thashethemeve që qarkulluan këto ditë për ardhjen e Rita Orës në Prishtinë, më në fund ka qenë vetë këngëtarja që e ka konfirmuar prezencën e saj më 17 shkurt, ditën e pavarësisë së Kososvës. Rita Ora ka zbuluar atë që mund të cilësohet si surprizë. Në “Instagram”, kenegtarja postoi foton e një bluze, të dizajnuar enkas për atë ditë të shënuar. Fotos i ka bashkangjitur edhe një shkrim në shqip dhe në anglisht ku thuhet: “Përshëndetje të gjithëve!...

Like
98
0
Thursday, 15 February 2018
Celet ne Prage “Holiday World”, panairi me i rendesishem i Europes Qendrore.
Travel News

Ka nisur ne Prage eventi kryesor i industrise se turizmit te Europes Qendrore, panairi i turizmit Holiday World 2018. Panairi vjen ne edicionin e tij te 27 dhe mbahet ne qendren e ekspozitave te Prages. Shqiperia perfaqsohet ne kete event nga Agjencia Kombetare e Turizmit dhe operatoret turistik vendas qe paraqesin oferten e tyre per tregun e huaj nderkohe promovohen edhe disa prej destinacioneve me te mira vendase. Kompanive pjesmarrese nga vende te ndryshme te botes u jepet mundesia e...

Like
92
0
Thursday, 15 February 2018
Hapet ne New York “Muzeu i Spiunazhit”.
Updates

Hapet ne New York nje prej muzeumeve me te vecanta ne metropolin amerikan, Muzeu i Spiunazhit. Ai eshte konceptuar si nje nder muzeumet me interaktive dedikuar botes se spiunazhit. I projektuar nga studio Adjaye Associate muzeu eshte ndertuar ne saje te ndihmes se profesionisteve te sektorit, nder te cilet eksperte ne piraterine informatike dhe ish drejtues te agjencive te inteligjences. Hapsira tematike qe ndodhet ne afersi te MoMa-s ne brendesi te tij ka 7 ambiente te ndryshme ne te cilat...

Like
74
0
Thursday, 15 February 2018
Thesaret e pagjendura!
Travel Report

Kerkimi i thesareve me Whiskey filloi ne 1967 dhe vazhdon ende! Ne 1967 Canadian Club publikoi fushaten “Zbulo nje rast” duke fshehur arka me Whiskey Kanadez ne 25 vende te ndryshme te botes Thesari i fundit eshte fshhur nga kompania ne 1980 ne Washington DC Nderkohe qe shume prej ketyre thesareve jane gjetur nga njerez kurajoze, aventuriere dhe guzimtare por me nje deshire e madhe per te udhetuar, kane mbetur ende disa pa u zbuluar ndonese vendi dihet por koordinatat...

Like
82
0
Thursday, 15 February 2018