“I need you” ! Pervec fotove, Paris Hilton zbulon dhuratën tjetër për Shën Valentin
Pm Drive

Paris Hilton u ka bërë një dhuratë të veçantë fansave të saj në ditën e të dashuruarve. “I need you” është kënga më e re e trashëgimtares, klipin e së cilës Paris e ka përshtatur me festën e Shën Valentinit. Në rrjetin social Instagram, Paris, ka publikuar një pjesë nga klipi i saj më i ri, ku shfaqet e shtrirë në një shtrat të mbuluar me trëndafila. Vetë bukuroshja ka preferuar të mbulojë vetëm pjesët intime dhe këtë e ka...

Like
52
0
Wednesday, 14 February 2018
Jamie Dornan larg ‘Grey-t’! Shkon në Disneyland me vajzën dhe bashkëshorten
Pm Drive

Jamie Dornan eshte shfaqur diten djehsme shume sportiv dhe i lumtur nen shoqerine e vazjzes se tij kater vjecare Dulcie dhe bashkeshortes se tij Amelia Warner gjate një udhëtimi në Disneyland. Kete periudhe ai ka qene shume i zene ne te gjithe globin duke promovuar rolin e tij në Fifty Shades Freed, filmi i fundit në trilogjine erotike. Por duket se Jamie Dornan mori disa dite pushimi per t’u larguar qendra e vëmendjes për të vizituar vendin më të lumtur...

Like
50
0
Wednesday, 14 February 2018
Brexit do te sjelle nje gjuhe te re ne BE, Eurishten.
Travel News

Efektet e Brexit ne Europe do te jene te shumta. Nje prej tyre do te jete edhe nje gjuhe e re qe do te flitet midis qytetereve te Bashkimit Europian. Sipas eksperteve te gjuhesise, pas largimit te Britanise nga unioni do te filloje te perdoret ajo qe do te quhet Eurish. Kjo gjuhe do te jete nje anglishte jo tipike britanike por me idioma qe do te huazohen edhe nga vende te tjera europiane anglishtfolese. Pra fjalet nuk do te...

Like
64
0
Wednesday, 14 February 2018
Mariott brenda 2020 me nje super resort ne Las Vegas.
Travel News

Do te jete nje nder resortet me impaktin me te madh te viteve te fundit ai qe do te hapet ne 2020 ne Las Vegas qe do te sjelle ne qytetin e kazinove marken e fuqishme Mariott ne bashkepunim me shoqerine Witkoff. Resorti do te jete i pari i kesaj marke ne kete qytet dhe do te quhet The Drew Las Vegas. Resorti kazino do te kete 4 mije dhoma e suita si dhe nje salle takimesh prej 50 mije...

Like
57
0
Wednesday, 14 February 2018
Sofja pret Panairin e Turizmit: Holiday&Spa Expo 2018.
Travel News

Ka nisur ne Sofje te Bullgarise edicioni i 35 i Panairit Nderkombetar te Turizmit, Holiday & Spa Expo 2018. Ky event eshte me i rendesishmi per turizmin ne Bullgari por edhe nder kryesoret per rajonin e Ballkanit. Mbi 20 mije profesioniste te turizmit nga i gjithe rajoni dhe Europa behen bashke ne ekspoziten madheshtore per te paraqitur dhe njohur platformat, sherbimet dhe produktet me te fundit turistike sa i takon pushimeve dhe sektorit spa. Kete vit ne event jane te...

Like
28
0
Wednesday, 14 February 2018
Fakte interesante per Shen Valentinin.
Updates

Shen Valentini, apo siç njihet ndryshe Dita e te Dashuruarve, festohet çdo vit qe nga 14 shkurti i vitit 270 para Krishtit. Ka disa fakte per kete feste qe ndoshta nuk i keni ditur kurre. 1. Ne kohet mesjetare, vajzat hanin ushqime te çuditshme me 14 shkurt, sepse besonin se kjo do t’ua mundesonte atyre t’i permbushin endrrat e tyre per bashkeshortet e ardhshem. 2. Shen Valentini eshte shpallur si “Festa numer 1 per luleshitesit”. Kjo dite sjell ne biznes...

1
77
0
Wednesday, 14 February 2018
Virgin inaguron VIP Lounge ne Dubai
Travel News

Virgin Holidays ka inaguruar v-hub te mberritjeve , nje lehtesim per te krijuar komoditet diten e pare te mberritjes ne Dubai Vip-Hub eshte lokalizuar ne Aquaventure waterpark ne Atlantis the Palm – hoteli ikonik ne Dubai i cili pret mijra udhetare nga Virgin ne vit Aktualisht, shume pushues nuk arrijne ta shijojne diten e pare te mberritjes ne Dubai per shkak se numri me i madh i mberritjeve nga britania jane heret ne mengjes dhe u duhet te presin per...

Like
31
0
Wednesday, 14 February 2018
Tashme kete vere mund ta konsideroni edhe Tunizine
Travel News

Thomas Cook kthehet ne Tunizi 3 vjet mbas sulmit terrorist ne resort ku mbeten te vrare 30 britanike Programi i fluturimit do te filloje me 3 fluturime javore ne Enfidha, nga Manchester, Gatwick i Londres dhe Birmingham, per tu zgjeruar ne Glasgow nga Prilli dhe Newcastle e Stansted i Londres nga Maji Vendomi per te fluturuar i Tur Operatorit me te madh britanik erdhi mbas vendimit te Qeverise Britanike per shpalljen zone te sigurte te Tunizise per te udhetuar dhe...

Like
71
0
Wednesday, 14 February 2018
Metallica do te nderohen me  ‘Nobel Prize of music’
Updates

Pionieret e Heavy Metal, Metallica do te nderohen me cmimin Suedez, Polar Prize, nje nga cmimet me prestigjioze te muzikes. Banda e njohur me se shumti per albumin e vitit 1991 Black Album, e ka ripercaktuar metalin si te forte, te shpejte dhe te ashper ne muziken rock Organizatoret e Polar Prize do ti dorezojne ne prani te Familjes Mbreterore cmimin 1.000.000 kruna (100.000$) me 14 Qershor. Metallica jane banda e pare Metal qe e fitojne kete cmim i cili...

Like
41
0
Wednesday, 14 February 2018