2018 pritet te sjelle rritje me 20% te numrit te turisteve ne Shqiperi.
Travel News

Viti 2018 pritet te sjell nje rritje te numrit te Turisteve ne vend, 15 deri ne 20%, por edhe pse ne rritje, kjo shifer eshte vleresuar si e pamjaftueshme nga ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi. Gjate prezantimit te strategjise per zhvillimin e Turizmit 2018-2020, Ministri u shpreh se ajo çka nevojitet eshte rakordimi mes paleve per te vendosur piketa ne menaxhimin e biznesit te turizmit ne Shqiperi. Ministri Klosi u kerkoi bashkive te identifikojne zonat turistike dhe fermat...

Like
32
0
Monday, 12 February 2018
Fifty Shades Freed, vendos rekordin e fitimeve për triologjinë Fifty Shades of Grey
Pm Drive

Fifty Shades Freed – filmi i fundit i trilogjisë Fifty Shades of Grey, kishte premierën vetëm para pak ditësh. Miliona njerëz shkuan në kinema për të parë se si do të përfundonte historia e Christian, portretizuar nga Jamie Dornan dhe Anastasias, portretizuar nga Dakota Johnson. Fifty Shades Freed grumbulloi plot 38.8 milion $ në box office fundjavën e parë të publikimit, më pak se dy filmat e parë por ky fitim e bën trilogjinë të kapë vlerën e plot 1...

Like
158
0
Monday, 12 February 2018
Perse duhet ta dashurojme ende radion.
Updates

Radio eshte teatri i mendjes. Mbetet nje prej mediave me emocionale dhe me te lidhura personalisht me njeriun prandaj edhe sot e kesaj dite mbetet nje prej me te dashurave. Sigurisht ne nje kohe kur teknologjia ka sjell larmi te jashtezakonshme ne metodat sesi njeriu argetohet, informohet apo thjesht relaksohet eshte bere gjithenje e me e veshtire te besh pershtypje dhe te terheqesh audiencen. Megjithate radio ka degjuesit e saj besnike, ata qe nuk e braktisin asnjehere, ata qe e...

Like
53
0
Monday, 12 February 2018
Familja Beckham gati për të na i treguar të gjitha!
Pm Drive

Kureshtja për të mësuar gjithçka për jetën e familjes Beckham, duket se shumë shpejt do të marrë fund. Kjo sepse anëtaret e familjes do të jenë pjesë e një reality show.SI ai i familjes ‘Kardashian’!? Pothuajse. Sipas mediave çifti Beckham prej disa kohësh ka nisur negociatat me televizionin “E! Entertainment”, për realizimin e një shfaqjeje e cila do të përfshijë edhe fëmijët, Romeo, 15 vjeç, Cruz, 12 vjeç dhe Harper 6 vjeç. Një lajm i tillë ende nuk është konfirmuar...

Like
61
0
Monday, 12 February 2018
Chris Brown fton ‘pa të keq’, në koncert edhe … Rihannna-n!
Pm Drive

Ka mjaftuar vetëm një postim në “Twitter” dhe e gjitha bota po flet për Chhris Brown. Reperi i njohur së fundmi ka ftuar kolegët e tij në një turne ku të jenë të gjithe së bashku. Por një prej personazheve me në emër në këtë listë ishte: RIHANNA! Po, po Chris Brown po harron çdo gjë nga e kaluara dhe ka ftuar yllin botëror në një concert dhe jo vetëm ate por edhe Beyonce e Bruno Mars. Kaq ka dashur...

Like
43
0
Monday, 12 February 2018