Shqiperia nder destinacionet me te preferuara te turisteve rumune kete vit.
Travel News

Nder destinacionet e preferuara te kesaj vere per rumunet do te jete edhe Shqiperia. Kane qene vete tur operatoret rumune qe jane shprehur se fundmi se ofertat e lira dhe kushtet e kenaqshme po terheqin gjithmone e me teper pushues nga Rumania ne Shqiperi. Resortet me te frekuentuara per rumunet ne Shqiperi ndodhen ne Ksamil dhe Sarande, ndryshe nga turistet e tjere qe preferojne Durresin. Kjo per shkak se sipas tyre plazhet ne jug jane shume te bukur, gatimi eshte...

Like
54
0
Saturday, 10 February 2018
Beyonce me flokë të gjatë deri tek gjuri!
Pm Drive

Flokët e gjata dhe te shkujdesur! Beyonce ka treguar gërsheta super të gjatë ndërsa ka qene pjese e nje feste në Miami me Jay Z. Ajo dukej super glamour, me disa extensions jashtëzakonisht të gjatë të flokëve ku ishte ftuar në një aktivitet privat dhe në Miami të enjten ne mbremje. 36-vjeçarja, eshte fotografuar me bashkëshortin Jay Z në sallën qëndrore Mediterranean restaurant...

Like
19
0
Saturday, 10 February 2018
Emily…po ndalo ndonjëherë moj vajzë
Pm Drive

E njihni kete trup !? Na eshte bere shume familjar! Supermodelja Emily Ratajkowski është rikthyer fuqishëm duke pozuar për një fushatë të re. 26-vjeçarja ka pozuar topless për koleksionin e xhnseve DL 1961. Bukuroshja ka mbuluar gjoksin me duar për të mbrojtur modestinë ndërsa mbante veshur xhinse të bardha. Në një fotografi tjetër ajo shfaqet me një këmishë te zbërthyer. Emily u njoftua si imazh i markës vitin e kaluar dhe njihet si një fanse e...

Like
20
0
Saturday, 10 February 2018
Kina prezanton uren e re prej xhami me te larte ne bote.
Updates

Tradita e Kines per te patur urat me te vecanta ne bote vijon. Nje ure e re prej xhami eshte ndertuar ne lartesine rreth 2 km ne malin Batai te Kines.Besohet se kjo eshte ura me e larte ne bote prej xhami duke thyer rekordin e meparshem qe e mbante vete Kina, ura e xhamit Zhangjiajie qe ndodhet ne 548 metra lartesi.Sipas medias shteterore Xinhua, ura e gjate 198 metra ka afersisht lartesine e nje ndertese 66 kateshe.Distanca vertikale midis...

Like
65
0
Saturday, 10 February 2018
Juventus, se shpejti publikohet dokumetari
Pm Drive

Juventus vjen me një seri dokumentarësh më 16 shkurt. Do të jenë tre episode me titullin “Skuadra e Parë: Juventus FC”, që studiojnë nga afër një nga skuadrat me më shumë tifozë në botë. Ky dokumentar i Netflix me seri do të ndjekë historitë e protagonistëve të këtij sezoni, duke ofruar një portret intim të futbollistëve me imazhe brenda dhe jashtë fushës, për të kapur “nga brenda” eksperiencat e vërteta që e bëjnë Juventusin një nga skuadrat më tërheqëse në...

Like
20
0
Saturday, 10 February 2018