The Beatles instrumentistet “me te keqinj” ne bote dhe MJ nje “hajdut”
Pm Drive

Si mund te jesh nga njera ane grupi me i suksesshem ne historine e muzikes dhe nga ana tjeter te kesh ne perberje instrumentiste kaq te dobet?! Si mund te kesh qene mbreti i Pop-it dhe nga ana tjeter nje “hajdut”?! Keto pikepyetje shtron duke degjuar intervisten e javeve te fundit te nje prej producenteve me te medhenj te historise se muzikes Quincy Jones, 84 vjec. “Nuk kam pare basist me te dobet se Paul Mc Cartney ne jeten time,...

Like
94
0
Friday, 09 February 2018
Ajo është magji! Pamela Anderson rikthehet në krahët e iluzionistit Hans Klok
Pm Drive

Pamela Anderson është bashkuar me magjistarin Hans Klok për një seri shfaqjesh ne Gjermani që prej fillimit te ketij viti. Dhe në mbrëmjen e së enjtes Pamela Anderson edhe një herë ka luajtur ndihmësen perfekte te magjistarit në një shfaqje në Berlin.Sex-simboli 50-vjeçar tregoi fizikun e saj te jahstezakonshem .Ishte një tjetër natë triumfuese për Pam dhe Hans të cilët sollen te rikrijuar shfaqjen e tyre të famshme në Las Vegas, të cilën e debutuan 10 vjet më parë. Magjistari...

Like
118
0
Friday, 09 February 2018
Brexit dhe ndikimet ne turizmin europian.
Travel News

Brexit edhe pse ende jo zyrtar po demton sektorin turistik europian. Sipas Shoqates Europiane te Tur Operatoreve problemet kryesore kane te bejne me punesimin e personelit nga Mbreteria e Bashkuar ne sektorin e turizmit dhe gjithashtu renia e numrit te turisteve britanike ne Bashkimin Europian e anasjelltas. Aktualisht Britania mbetet nje nder destinacione me te preferuara europiane por gjithashtu edhe si nje prej tregjeve kryesore te turisteve brenda unionit , gje qe pas Brexit pritet te ndryshoje ndjeshem....

Like
29
0
Friday, 09 February 2018
Britaniku pershkon ne kembe liqenin e ngrire per 3 dite ne temperatura -47 grade.
Updates

Nje aventurier britanik ka pershkuar nje udhetim unik ne nje liqen te ngrire ne Mongoli i vetem , duke sfiduar temperaturat teper te uleta. Jim Mee nga York, kaloi nje distance prej 137 km ne liqenin e ngrire Khovsgol Nuur ne veri perendim te Mongolise. Mee perdori pajisjet e tij te skive per te patinuar mbi liqen, pasi i kishte vendosur kete sfide te veshtire vetes qe prej Krishtlindjeve te kaluara. 40 vjecari nuk e pati aspak te lehte te...

Like
70
0
Friday, 09 February 2018
Kulla Eiffel mbyllet per vizitoret si pasoje e bores.
Updates

Kulla Eiffel, nje prej atraksioneve turistike me te vizituara ne bote do te qendroje e mbyllur sot dhe neser per turistet. Lajmin e moren autoritetet franceze pas situates se motit qe ka prekur thuajse gjithe territorin francez me rreshje debore , temperature te uleta dhe ngrica. Parisi eshte zbardhur nga bora gjate gjithe kesaj jave gje qe ka sjelle edhe probleme me qarkullimin e automjeteve ne kryeqytet. Probleme me transportin ka pasur edhe ne shume qytete te tjera franceze. Mbyllja...

Like
45
0
Friday, 09 February 2018