Ermal Metes i kthehet gjithcka ne favor!
Pm Drive

Ermal Meta dhe kengetari italian Fabrizio Moro janë rikthyer në garën e Sanremos pasi u pezulluan 1 ditë më parë nën dyshimet se kënga e tyre ishte plagjiaturë. Lajmi është bërë me dije përmes një konference për shtyp nga salla e famshme Ariston. Organizatorët e festivalit italian të këngës Sanremo shpjeguan se pas vlerësimeve të ndërmarra nga ana e tyre Rai ka arritur në konkluzion se kënga e Ermal Mera dhe Fabrizio Moto nuk duhet të përjashtohet nga gara. Mediat...

Like
30
0
Thursday, 08 February 2018
UNWTO: Europa, surpriza me e madhe e 2017 ne turizem.
Travel News

2 prej suprizave me te medha te raportit te fundit te Barometrit te Organizates Boterore te Turizmit jane rritja rekord e numrit te turisteve ne bote dhe ne vecanti ne kontinentin europian. Sipas sekretarit te pergjithshem te kesaj organizate, vitin e kaluar u shenuan mbi 1.3 miliard turiste ne bote nderkohe qe rritja e numrit te tyre ne Europe llogaritet me 8.4% me shume sesa viti 2016. Mesdheu mbetet rajoni me i preferuar ne bote nderkohe qe numri i turisteve...

Like
45
0
Thursday, 08 February 2018
Google prezanton risite per rezervimin e biletave dhe hoteleve.
Travel News

Google prezanton risite e fundit ne drejtim te portaleve te krahasimit te cmimeve per fluturim dhe hotele. Kolosi i Mountain View ka vendosur te lehtesoje procedurat e rezervimit te biletave te fluturimit dhe hoteleve , duke bere te mundur qe ato te rezervohen direkt nga rezultatet e kerkimit. Gjithashtu Google ka vendosur kritere te reja perzgjedhjeje qe filtrojne me lehte cmimet me te mira per hotelet. Ditet ne vijim do te vije edhe nje tjeter risi. Duke kerkuar per nje...

Like
72
0
Thursday, 08 February 2018
Kete vit nje angleze shpallet “Mbreteresha e Karnavaleve te Rio-s”.
Updates

Karnavalet e Rio de Janeiros jane nder eventet me te ndjekura ne bote cdo fillim viti. Edhe kete vit ka nisur ne menyren me spektakolare te mundshme, rrugeve te Brazilit me paradat shumengjyreshe dhe samba pa fund. Si gjithmone pjese kryesore e eventit mbetet edhe zgjedhja e kostumit dhe performances me te mire. Kete vit femra qe u shpall ‘Mbreteresha e Karnavaleve’ ka hyre ne histori pasi nuk eshte nje braziliane por i perket shtetit anglez. Samantha Flores, e lindur...

Like
36
0
Thursday, 08 February 2018
Danimarka, vendi me i mire per te rritur femijet.
Updates

Vendi me i mire per te rritur femije ne vitin 2018 eshte Danimarka, sipas raportit te pervitshem “Best Countries” te U.S. News & World Report. Suedia ka qene ne krye te ketij klasifikimi per dy vjet me radhe. Per vleresim jane marre 80 vende sipas 65 atributeve. Nder to ishin ndikimi ekonomik, fuqia, cilesia e jetes qe te gjitha ndikuan ne percaktimin e suksesit te nje vendi si shtet modern. Pas Danimarkes dhe Suedise si vendet me te mira per...

Like
57
0
Thursday, 08 February 2018
Bon Jovi – When We Were Us
New Travel Hits

Jon Bon Jovi bashke me banden e tij po pergatiten te thyejne rekordet e vendosura vete me pare sa I perket turneve muzikore. Ata sapo kane lancuar kalendarin e koncerteve ne Ameriekn e veriut dhe biletat jane shitur ne kohe rekord duke bere qe turneu This House… te behet turi me I suksesshem I grupit. This House is not for Sale eshet albumi i 2017 i grupit nga i cili deri tani jane publikuar disa kenge ku te fundit jane...

Like
629
0
Thursday, 08 February 2018
Jennifer Lopez – Us
New Travel Hits

Vetëm dy muaj pas publikimit të këngës së saj “Amor, Amor, Amor”, këngëtarja bukuroshe Jennifer Lopez ka sjellë një tjetër projekt. Bëhet fjala për këngën “US”, të cilën Jennyfer Lopez e solli në disa platforma, siç është iTunes, Spotify, Deezer, e të tjera. “US” është pjesë e albumit më të ri të Jennifer Lopez, ndërsa ka paralajmëruar edhe një duet me reperen Cardi B. Njoftimin për publikimin e këngës së saj të re e ka bërë vetë JLo në rrjetin...

Like
761
0
Thursday, 08 February 2018
Muzete me trendi qe do te hapen kete vit.
Travel Report

Te vizitosh nje qytet do te thote te marresh esencen e tij duke nisur nga kultura , arti , natyra , jeta e njerezve qe banojne atje , ushqimi dhe atraksionet e ndryshme qe ofron per argetimin e turisteve. E nese kerkon ta njohesh sa me mire nje destinacion patjeter qe duhet te vizitosh edhe muzeumet e ndryshme te tij. Kete vit mund te ndiheni me fat nese jeni te apasionuar pas turizmit kulturor dhe muzeal pasi ka shume muze...

Like
3820
0
Thursday, 08 February 2018