Zyrtare, 10 shkurti dita e Cliff Burton ne Kaliforni
Updates

Metallica kane njoftuar lajmin se Bordi i Supervizoreve nga Alameda County California kane vendosur 10 Shkurtin si diten perkujtimore te basistit te tyre te ndjere Cliff Burton Ky 10 Shkurt , ne te cilin ai duhej te ishte 56, do te jete data e pare perkujtimore e artistit legjendat te Metalicave Gjithcka nisi nga nje peticion i fansave te grupit Metallica vetem pak jave me pare dhe qe u konkludua me sukses nga bordi i vendit ne te cilin Cliff...

Like
46
0
Wednesday, 07 February 2018
No More Tours for OZZY?!
Updates

Duke folur ne nje konference per shtyp mbreme per turin e tij No More Tours 2, Princi i erresires konfirmon se do te jete serish Live “Une nuk po terhiqem nga muzika, thjesht nuk mund te bej me ture boterore por koncerte do te bej” Ne kete moment , mosbesuese per aftesite fizike te Ozzyt per te kenduar Live, nderhyn e shoqja Sharon Osbourne teksa thote “do te beje koncerte ne kopshtin e shtepise” Mes te qeshurave te gazetareve dhe...

Like
34
0
Wednesday, 07 February 2018
Bebe Rexha, krahas më të famshmëve në Red Fest Dubai
Pm Drive

Bebe Rexha me 9 shkurt do ta ndajë skenën me disa nga këngëtarët më të njohur te botes se muzikes. Në këtë datë pritet të zhvillohet koncerti Red Fest në Dubai me këngëtarë si: Bebe Rexha, Keisha, Craig David e shume te tjere. Ka qenë vetë Bebe që bëri publik lajmin në Instastorien e saj duke zbuluar edhe datën kur do të mbahet ky...

Like
34
0
Wednesday, 07 February 2018
E bukura shtatzena Mirande :)
Pm Drive

Modelja 34 vjeçare, Miranda Kerr është shfaqur së fundmi kaq cool, teksa është shtatzënë me femijën e dytë. Shfaqja e saj kaq super ishte para se ajo të merrte pjese si e ftuar në show-n e Jimmy Kimmel Live, në...

Like
43
0
Wednesday, 07 February 2018
Franca kërkon “Mëshirë” në Eurovizion 2018!
Pm Drive

Franca pritet të prezantohet në këtë edicion të Eurovision 2018 me kengen “Mercy”,një këngë që pavarësisht se ka pak kohë që është transmetuar po pëlqehet nga e gjithë bota. Artisja Madame Monsieur nëpërmjet kësaj kënge tregon historinë e një refugjate shtatzënë 8 muajsh e gjysmë, që kalon detin për ti shpëtuar luftës. Por në mes të detit anija me të cilën ajo dhe shumë të tjerë udhëtonin mbytet, ndërhyrja e forcave policore arrijnë të shpëtojnë pak persona mes tyre dhe...

Like
78
0
Wednesday, 07 February 2018
Space X leshon me sukses raketen Falcon Heavy.
Updates

“Space X” shenon sukses ne misionin e radhes te testimit te raketave. Kompania avangarde e sipërmarrësit miliarder amerikan Elon Musk arriti të papriturën me lëshimin e suksesshëm të raketës së saj të re, Falcon Heavy nga qendra hapësinore Kennedy e Floridës. Gjiganti i qiellit, më i fuqishmi që prej sistemit “Shuttle”, u ngrit pa asnjë incident mbi oqeanin Atlantik. Vetë “Space X” e kishte pranuar përpara lëshimit se sfidat e hasura gjatë krijimit të raketës së re nuk lejonin që...

Like
31
0
Wednesday, 07 February 2018
Nga 13 prilli nis linja direkte Tirane – Tel Aviv.
Travel News

Shqiperia dhe Izraeli kane permbyllur marreveshjen per linjen direkte ajrore Tirane-Tel Aviv. Lajmin e mire e dha Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, gjate takimit me homologun e tij izraelit ne Tel Aviv. Linja do te nise te funksionoje ne 13 Prill te ketij viti me frekuence 2 here ne jave. Ministri izraelit pershendeti nismen konkrete te bashkepunimit mes dy vendeve, ate te lidhjes direkte te fluturimeve, si nje mekanizem qe do te nxise me tej shkembimet turistike. Ministri shqiptar i...

1
66
0
Wednesday, 07 February 2018
Norvegjia riciklon 85% te mbetjeve plastike por si ?!
Updates

Norvegjezet avangarde ne cdo gje ekologjike dhe te teknologjise se avancuar, ja kane arritur edhe kesaj Me ane te nje makinerie ricikluese e shperndare si bankomatet neper qendra komerciale, dyqane, shkolla rruge ata arrijne te ricklojne ne vend mbetjet plastike! Si funksionon?! Ne Norvegji nje shishe me uje apo lengje ne shishe plastike kushton nje krona me shume se cmimi normal. E gjithe kjo mund te quhet si nje takse per perdorimin e shisheve plastike Cdokush mbasi e konsumon ate...

Like
31
0
Wednesday, 07 February 2018