Spice Girls ribashkohen…per 10 milion dollare!
Pm Drive

Me ne fund jane konfirmuar thashethemet e ribashkimit te grupit “Spice Girls” Të gjitha vajzat janë nisur për të bërë një mbledhje sekrete në Londër pas shumë vështirësishë për t’ja mbushur mendjen Victoria Beckham. Victoria Bckham thuhet se do të lërë pas dore Javën e Modës në New York për t’u përgatitur për ribashkimin e grupit. Ato do të mbajnë koncerte të ndryshme në Britani, Shtetet e Bashkuara madje edhe në Kinë. Arsyeja përse ato vendosën të ribashkoheshin pas kaq...

Like
102
0
Friday, 02 February 2018
Cikago, qyteti me i preferuar dhe me miqesor per 2018.
Travel News

Cikago eshte cilesuar si qyteti me i preferuar dhe me miqesor per turistet per vitin 2018. Sipas nje sondazhi te fundit te kryer nga City Life Index ku u anketuan 15, 000 njerez ne 32 qytete te ndryshme te botes u nxorren disa konkluzione ne lidhje me qytetet me te pelqyera per kete vit. Kjo ankete i renditi qytetet ne kategori nga kulinaria qe ofronin, shumellojshmeria e pijeve, kultura, niveli i jeteses dhe se sa miqesore ishin njerezit me njeri-tjetrin...

Like
45
0
Friday, 02 February 2018
Inagurohet Zip Line me i gjate ne bote ne Ras Al Khaimah.
Updates

Emirati i Ras Al Khaimah do te kthehet kete vit ne nje destinacion “must” per turistet e apasionuar pas aventures dhe adrenalines pasi sapo ka inaguruar Zip Line-in me te gjate ne bote, plot 2.8 km. Ky Zip Line eshte certifikuar sot nga ekspertet te librit te rekordeve Guinnes, si me i gjati ne bote. Certifikata i eshte dorezuar drejtuesit te ketij Emirati, sheikut Saud bin Saqr Al Qasimi, i cili theksoi se tashme do te vendoset nje rekord i...

Like
65
0
Friday, 02 February 2018