Franca kerkon 100 milione turiste brenda vitit 2020.
Travel News

100 milione turiste brenda 2020. Eshte ky objektivi qe kane vene autoritetet e turizmit ne France per tu shpallur ne menyre absolute si vendi me i vizituar ne bote. Sipas eksperteve te industrise objektivi do te arrihet shume shpejt duke marre parasysh faktin qe viti i kaluar u mbyll me plot 89 milione vizitore per kete destinacion. Synimi i bordit turistik francez eshte te rrise edhe shifrat e shpenzimeve te turisteve ne vend qe per vitin e kaluar ishin plot...

Like
33
0
Thursday, 01 February 2018
Cristiano Ronaldo do te hape 3 hotele te rinje CR7.
Updates

Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo njihet nder te tjera edhe per hotelet nen emrin CR7. Tashme ai ka vendosur te zgjeroje rrjetin e hoteleve pasi ka lajmeruar se do te inaguroje shume shpejt tre struktura te reja ne New York, Madrid dhe Marrakesh. Deri me tani futbollisti , 5 here fitues i Topit te Arte, ka hapur hotelet CR7 ne bashkepunim me grupin hotelier “Pestana”, kryesisht ne territorin portugez. Te gjithe hotelet e reja do te kene ambiente komode dhe...

Like
58
0
Thursday, 01 February 2018
Turqia kerkon mbeshtetjen e Brad Pitt ne industrine turistike.
Updates

Turqia kerkon mbeshtetjen e Holliwood-it per zhvillimin e metejshem te sektorit turistik ne vend duke marre ne konsiderate edhe Brad Pitt , yllin e filmit “Troja”, midis emrave te tjere te famshem. Troja antike, nje prej siteve arkeologjike me te famshme te mbrojtura nga UNESCO e lokalizuar ne provincen Canakkale te Turqise do te jete kete vit ne qender te vemendjes nga ana e autoriteteve turke te turizmit. Jo me kot 2018 eshte quajtur nga vendasit si “Viti i Trojes”....

Like
44
0
Thursday, 01 February 2018
Lara Croft 2! Alicia Vikander ka bërë për vete fansat në fotot promovuese të filmit të ri Tomb Raider
Pm Drive

Alicia Vikander do të interpretojë personazhin Lara Croft, që më parë është sjellë në ekranin e madh nga Angelina Jolie dhe në fotot e fundit ajo duket se ka qenë e denjë për këtë rol. Fotot e reja promovuese nga Warner Bros e tregojnë aktoren suedeze me muskuj dhe në të njëjtën kohë shumë seksi. Filmi i ri Tomb Raider do ta kete premieren me 16 mars te ketij viti. Alicia Vikander ka fituar një çmim Oscar si aktorja më...

Like
63
0
Thursday, 01 February 2018
‘Fifty Shades Freed’, premira më 9 shkurt!
Pm Drive

‘Fifty Shades Freed’, pjesa e fundit e triologjisë ‘Fifty Shades’, do ta kete premieren ne date 9 shkurt! Një ndërthurje mes dramës dhe romancës, ku mbizotërojnë skenat erotike. Jo më kot klipi i publikuar së fundmi, ka tërhequr shume vëmendje. Aty paraqiten 50 sekonda nga skenat erotike në film.‘Fifty Shades Freed’ është menduar edhe si një dhuratë për Shën...

Like
67
0
Thursday, 01 February 2018
Paris Hilton shndërrohet në Kim Kardashian!
Pm Drive

Kim Kardashian dhe bashkëshorti i saj Kanye West e kanë treguar shpesh se janë mjeshtër të marketingut. Reperi amerikan prej kohësh ka lançuar linjën e tij YEEZY dhe modele kryesore ishte bashkëshortja e tij, 37 vjeçare. Por këtë herë ata kanë menduar një ide më origjinale për të reklamuar linjën e re, YEZZY. Paris Hilton dhe Sierra Skye janë shndërruar në Kim Kardashian duke u paraqitur me look-un e yllit të reality show-t për të reklamuar YEZZY Season...

Like
42
0
Thursday, 01 February 2018
Kim Kardashian arrin te klonoje si veten edhe Paris Hilton-in!
Pm Drive

Disa vite me pare Kim Kardashian rregullonte garderoben e Paris Hilton e tashme Paris Hilton promovon veshjet e Kim Kardashian! Ne fakt Paris eshte duke promovuar veshjet e Keany West te cilat i vesh Kim dhe kane krijuar stilin e saj. Fushata publicitare Yeezy Season 6 fashion line perfshin disa modele dhe artiste te njohura te cilat i veshin ne te perditshmen e tyre keto veshje duke bere ato qe te ngjajne si klonime te Kim K Si eshte kjo...

Like
2503
0
Thursday, 01 February 2018