“Irish Times” promovon Shqiperine per turistet irlandeze.
Travel News

Gazeta irlandeze “Irish Times”, e ka renditur Shqiperine si nje nder destinacionet kryesore per t’u vizituar gjate ketij viti. Ne nje shkrim te saj, te titulluar “Vendet me te mira per te udhetuar ne vitin 2018, “Irish Times”, e rendit Shqiperine ne vendin e dyte si nje destinacion qe ofron shume dhe kushton lire. Gjate qendrimit ne Shqiperi, ‘Irish Times’ iu rekomandon turisteve te vizitojne qytetin mesjetar te Krujes, rrenojat e Apollonise dhe Beratin, qe tashme eshte pasuri e UNESCO-s...

Like
89
0
Friday, 26 January 2018
Turizmi i basteve, ja cilet jane hotelet – kazino me te famshem ne bote.
Travel Report

Destinacione te ndryshme ofrojne mundesi qe turistet te perjetojne adrenaline teksa i vizitojne sidomos nese kane atraksione sfiduese per te ofruar. Disa krenohen me natyren e eger dhe te pashkelur , disa me parqet e lojrave ekstreme ndersa se fundmi ka destinacione qe terheqin turistet e aventures edhe nepermjet kazinove. Kazinote, tradicionalisht te njohura si vende ku mund te provohet fati dhe ku luhen shuma marramendese te hollash tashme po konsiderohen ne nje kenveshtrim te ri, ate te destinacioneve popullore...

Like
5748
0
Friday, 26 January 2018