Nisi ne Stamboll Panairi Nderkombetar i Turizmit per Mesdheun Lindor.
Travel News

Ka nisur sot ne qendren e ekspozitave ne Tuyap te Stambollit, Panairi Nderkombetar i Turizmit per Mesdheun Lindor. Mbi 45 mije vizitore vendas e te huaj do te kene mundesine te njihen me produktin turistik me te mire te vendeve mesdhetare si dhe te marrin ofertat me te mira per pushimet ne Turqi kete sezon. Pjesmarres ne panair jane autoritetet me te larta te turizmit nga disa vende te rajonit , kompani e biznese turistike. Jane 650 ekspozues nga 80...

Like
68
0
Thursday, 25 January 2018
Klonohen 2 majmune ne Kine.
Updates

Dy majmune jane klonuar duke perdorur tekniken qe prodhoi delen Dolly. Majmunet e vegjel qe gezojne shendet te plote quhen Zhong Zhong dhe Hua Hua, te cilet u linden disa jave me pare ne nje laborator ne Kine.Shkencetaret thone se popullatat e majmuneve qe jane gjenetikisht identike do te jene te dobishem per hulumtimin e semundjeve njerezore.Por kritiket thone se puna ngre shqetesime etike duke sjelle boten me afer klonimit njerezor. Akademia Kineze e Shkencave tha se majmunet e klonuar...

Like
86
0
Thursday, 25 January 2018