Kylie Minogue – Dancing
New Travel Hits

Kanë kaluar 30 vite që nga publikimi i albumit të saj të parë dhe këngëtarja e madhe ka dashur të festojë në një mënyrë të çuditshme. Kylie Minogue ka krijuar një këngë të re e quajtur “Dancing”, që çuditërisht flet për vdekjen. Edhe pse fansat e saj nuk e kanë kuptuar këtë zgjedhje të këngëtares, ata janë treguar mbështetës dhe presin me padurim dhe projektete e tjera te kengetares. Ky projekt do të jetë pjesë e albumit të ri, “Golden”...

Like
53
0
Wednesday, 24 January 2018
Vendet e Ballkanit me oferte te perbashket turistike.
Travel News

Rajoni i Ballkanit Perendimor duhet te paraqitet me nje oferte te perbashket turistike,veçanerisht per vendet e largeta, te kontinenteve pertej Europes. Kjo u dakordesua ne takimin mes ministrit te Turizmit dhe Mjedisit shqiptar me homologun e tij serb, ne kuader te nje vizite zyrtare qe ministri po zhvillon ne Beograd. Ne takimin midis ministrit shqiptar te turizmit dhe atij serb, u ra dakord qe palet te nenshkruajne nje marreveshje mbi bashkepunimin ne fushen e turizmit, e cila do te jete...

Like
76
0
Wednesday, 24 January 2018
UEFA Nations League
Updates

U hodh ne shorti per edicionin e pare te UEFA NATIONS LEAGUE, kompeticioni me ri i futbollit Europian i cili do te zevendesoje ndeshjet miqesore dhe do tu jape mundesi 4 skuadrave qe te jene pjesmarrese direkt ne Kampionatin Europian 2020. League A Group 1: Germany, France, Netherlands Group 2: Belgium, Switzerland, Iceland Group 3: Portugal, Italy, Poland Group 4: Spain, England, Croatia League B Group 1: Slovakia, Ukraine, Czech Republic Group 2: Russia, Sweden, Turkey Group 3: Austria, Bosnia...

Like
62
0
Wednesday, 24 January 2018
12 deve me botox ne buze skualifikohen nga konkursi i bukurise.
Updates

Ne perpjekje per te qene te persosura, 12 deve jane skualifikuar nga nje konkurs bukurie ne Arabine Saudite per perdorimin e Botox. Ajo qe dallon nje deve te bukur nuk eshte vetem trupi i tyre por edhe forma e buzeve. Ishin pronaret e tyre qe i injektuan botox qe ato te dukeshin me te bukura. Konkursi i bukurise perfshin 30.000 deve si pjese e Festivalit te 2-te te Mbretit Abdulaziz Came. Konkursi zhvillohet ne Al Dhana, 120 kilometra nga Rijadi...

Like
75
0
Wednesday, 24 January 2018