Motley Crue ne film!
Updates

Ishte folur prej kohesh por momenti eshte tani Nje film autobiografik per banden me te famshme Rock nen titullin sinjifikativ “The Dirt” Aktoret e perzgjedhur do te jene Iwan Rheon (Ramsay Bolton ne “Il trono di spade”) ne rolin e Mick Mars, Daniel Webber (“The Punisher”) ne rolin e Vince Neil, Douglas Booth do jete Nikki Sixx, dhe rapper Machine Gun Kelly do te jete Tommy Lee. Filmi pritet te filloje te regjistroje skenat ne Shkurt Skenari i filmit eshte...

Like
47
0
Tuesday, 23 January 2018
Restoranti me i madh nenujor ne Europe!
Travel News

Ka nisur ne rajonin Lindesnes te Norvegjise ndertimi i atij qe do te jete restoranti me i madh ne bote nenujor dhe restoranti i pare i tille ne Evrope. Restoranti pritet te hapet ne mars te vitit 2019.Behet fjale per nje strukture qe do te zhytet ne det dhe do t’i bashkoje themelet ne shtratin e detit nepermjet shufrave prej çeliku.E gjithe struktura do te peshoje mes 1500 deri ne 2.000 ton kur te mbaroje – ose ekuivalenti i 1.500...

Like
70
0
Tuesday, 23 January 2018
5.1 milione te huaj vizituan Shqiperine vitin e kaluar.
Travel News

Shqiperia eshte vizituar nga nje numer rekord te huajsh ne vitin 2017, sipas statistikave te levizjeve te shtetasve te publikuar nga INSTAT.Ne total, Ne Shqiperi hyne 5.1 milione te huaj, me nje rritje prej 8.1% ne krahasim me vitin e meparshem. Gati gjysma e tyre erdhen per qellime turistike. Turistet nga Kosova vijojne te zene vendin e pare me 34% te totalit. Nga ana tjeter, Shqiperia ka qene “zbulimi” i kesaj vere per shume turiste nga Maqedonia, Greqia, Italia, Gjermania,...

Like
1068
0
Tuesday, 23 January 2018
Shakira nuk paguan taksat dhe iken ne Itali
Pm Drive

Jeta vazhdon. kengetarja kolumbjane ka nxjerre datat e turit te saj te veres Me date 21 Qershor Shakira do te jete ne Mediolanum Forum d’Assago te Italise. Kengetarja u akuzua dje nga Madridi per mosdeklarim te ardhurash ne periudhen 2011-2014, kohe ne te cilen kolumbjanja jetonte ne katalonja por qe nuk e kishte regjistruar si vendbanimin e saj...

Like
109
0
Tuesday, 23 January 2018
Lady GaGa koncert ne token e gjysherve
Pm Drive

“Io sono la tua familia”, thote Lady GaGa (gati) italisht Ne skenen e Joanne World Tour, madje ne njerin prej tre te tilleve, GaGa ndihet krenare qe ndodhet ne vendin ku jetuan gjysherit e saj “Do kene qene te merzitur kur lane gjithcka kishin mbrapa per te emigruar nga Sicilia per nje jete me te mire ne Amerike ku u vendosen ne Ellis Island” U ndjeva ne token time kur takova pjestare te rrenjes se familjes time Germanotta ne Sicili....

Like
73
0
Tuesday, 23 January 2018
Britney iken nga Las Vegas!
Pm Drive

Britney Spears do te sjelle turin e saj Peace of Me ne Europe Mbas mbarimit te ketij turi per 4 vjet ne Kazinote e Las Vegasit ku dha 250 shfaqje, Britney rikthen spektaklin e saj ne Europe Shfaqja e saj e pare do te jete ne Brighton me 4 Gusht per te vijuar me pas edhe ne Manchester, Glasgow dhe London – si dhe me data ne Gjermani, Belgjike dhe...

Like
45
0
Tuesday, 23 January 2018