Norvegjia brenda 2040 me transport ajror teresisht elektrik.
Travel News

Norvegjia vijon me masat per tu kthyer ne nje vend teresisht ekologjik. Keshtu ky shtet ka bere hapa para edhe ne permiresimin e transportit ajror duke vendosur vitin 2040 si periudhen kur edhe fluturimet nga dhe per ne Norvegji do te behen nga avione teresisht elektrik. Lajmin e ka dhene autoriteti menaxhues i aviacionit civil ne Norvegji. Per te arritur kete nisem qe do ta bente Norvegjine te parin vend me transport ajror elektrik dhe pa emetime te demshme karburanti...

Like
65
0
Saturday, 20 January 2018
Prezantohet ne Japoni “Ruby”, cokollata natyrale ngjyre roze.
Travel News

Nestle ne Japoni eshte kompania e pare ne bote qe ka nxjerre çokollaten natyrale roze. Çokollata e quajtur ‘Rubin’ do te jete ne tregjet koreane dhe japozene prej dites se sotme. Ajo shihet si nje dhurate ideale romantike per Shen Valentin. Çokollata roze permban nje arome karakteristike me ere dhe shije manaferre dhe kakao ngjyre rubin. Çokollata ka ngjyre roze natyrale dhe nuk permban aroma...

Like
52
0
Saturday, 20 January 2018
Brenda 1 viti do te jete gati kulla me e larte ne bote, 1km.
Travel News

Me ne fund eshte bere konkrete kontrata prej 165 milione dollaresh ne Arabine Saudite per te ndertuar gradaçelen me te larte ne bote ne Geddah, rreth 1 kilometer ashtu si flitej prej disa kohesh per kete projekt. Sipas nga Arab News, puna do te realizohet nga Al Fouzan General Contracting Co. dhe do te perfundoje brenda 12 muajve. Qiellgervishtesja e quajtur Jeddah Tower do te jete 1 km e larte duke tejkaluar Burj Khalifa te Dubait qe eshte 828...

Like
149
0
Saturday, 20 January 2018