Martese ne Everest, cifti thote “Po” ne 5380 metra lartesi.
Travel News

Kurorezimi i marteses eshte nje moment i rendesishem dhe i pahrrueshem per te gjithe prandaj gjithenje e me shume cifte vendosin ta organizojne ne menyren me te mire dhe me te vecante. Megjithate nje cift amerikan ka kaluar ne nje nivel tjeter. Sipermarresja Heidi Turunen dhe marangozi Tom Rein harxhuan 9 dite per tu ngjitur ne malin Everest ku kurorezuan dashurine ne martese.Ata sfiduan temperaturat e ftohta dhe te gjitha sfidat me te cilat do perplaseshin gjate rruges per ne...

Like
86
0
Wednesday, 17 January 2018
Celet ne Madrid Fitur 2018, lideret e turizmit ne Spanje.
Travel News

U cel ne Madrid edicioni i 38 i Fitur , panairit me te rendesishem te turizmit ne Spanje por edhe nder eventet me prestigjoze te industrise ne bote. Deri me date 21 janar filiali i turizmit iberik b2b do te kete mundesi bashkepunimi me disa prej aktoreve kryesore te turizmit ne bote qe perfaqsojne kompani turistike, tur operator , hotele dhe produkte te ndryshme turistike. Nje hapsire i dedikohet si cdo vit edhe turimit shqiptar ku ne stenden e vendit...

Like
57
0
Wednesday, 17 January 2018
Dhurata me e mire per kete Shen Valentin? Nje udhetim?!
Travel Report

Dita e Shen Valentinit eshte padyshim, dita me e embel e vitit. Eshte dita e dashurise, embelsise dhe perkujdesjes, dite ne te cilen çiftet dhe te dashuruarit i thone njeri-tjetrit “Te dua”, ne thuajse te gjithe boten. A ka gje me te bukur sesa t’i dhuroni personit tuaj te zemres nje udhetim romantik per Shen Valentin. Nese nuk keni asnje ide se ku te shkoni e nese te zakonshmet lule, cokollata, telefona, bizhute apo parfumet nuk ju ngjisin aspak dhe...

Like
7640
0
Wednesday, 17 January 2018