30 vjet KYLIE
Pm Drive

Kanë kaluar 30 vite që nga publikimi i albumit të saj të parë dhe këngëtarja e madhe ka dashur të festojë në një mënyrë të çuditshme. Kylie Minogue ka krijuar një këngë të re e quajtur “Dancing”, që çuditërisht flet për vdekjen. Edhe pse fansat e saj nuk e kanë kuptuar këtë zgjedhje të këngëtares, ata janë treguar mbështetës dhe presin me padurim të dëgjojnë këtë prurje të re. Ky projekt do të jetë pjesë e albumit të ri, “Golden”...

Like
557
0
Tuesday, 16 January 2018
OBT: 2017 regjistroi 1.3 miliard turiste ne bote.
Travel News

Numri i turisteve ne bote eshte rritur me 8% ne 2017, rritja me e madhe ne shtate vjet. Njoftimin e beri Organizata Boterore e Turizmit. Evropa, ne menyre te veçante eshte kontinenti qe ka terhequr me shume vizitore plot 671 milione prej numrit te pergjithshem qe arrin ne afro 1.3 miliarde. OBT-ja ia atribuon kete dinamizem rimekembjes ekonomike boterore, qe ka nxitur turistet perendimore ashtu dhe ato te vendeve ne zhvillim te udhetojne me shume. Franca, Spanja dhe SHBA mbeten...

Like
214
0
Tuesday, 16 January 2018
Per cdo zemer nga nje udhetim.
Travel Report

Kur flitet per dashuri dhe udhetime na paraqiten tre raste: Ose nisesh per te perjetuar nje eksperience idilike me gjysmen tuaj, ose keni ndermend te ndaheni dhe deshironi ta beni ne nje vend kur tjetri te ngelet me pak i lenduar , ose sapo jeni ndare dhe doni te harroni gjithcka duke udhetuar larg, sa me larg. Le tju paraqesim destinacionet e duhura per secilin rast e me pas lereni Kupidin te beje punen e tij ne lidhje me zemren...

Like
367
0
Tuesday, 16 January 2018