Ne Arabine Saudite kerkohen gjithnje e me shume taksiste femra.
Travel News

Rekrutimi i taksisteve femra po lulezon ne Arabine Saudite pasi mbreteria e Gjirit Persik vendosi qe nga qershori i ketij viti t’iu lejoje grave t’i japin makines. Interes te veçante ka shprehur Uber-i, 80% e klienteles te te cilit ne kete vend perbehet nga gra. Ky aplikacion eshte si nje litar shpetimi per shume femra qe duan te levizin lirshem ne Arabine Saudite. Aktualisht, te gjithe shoferet e taksive te punesuar nga firma ne fjale ne Arabi jane meshkuj. Shumica,...

Like
55
0
Thursday, 11 January 2018
Vendet me te mira dhe me te lira per te jetuar kete vit.
Travel News

Kompania “Live and Invest Overseas” me baze ne Panama, ka zbuluar listen me 7 vendet me te mira ne bote ku mund te shpernguleni ne 2018 dhe te jetoni me shpenzime minimale. Kryeson listen Lisbona, ku me me pak se 1300 dollare ne muaj ju mund te beni nje jetese komode. Pas saj renditjen e vijojne Cali ne Kolumbi, Santa Domingo ne Republiken Domenikane, Abruzzo ne Itali, Ljubjana ne Slloveni dhe Da Nang ne...

Like
51
0
Thursday, 11 January 2018
Nis panairi i turizmit Ferien Messe ne Vjene.
Travel News

Nis ne Vjene FerienMesse, panairi me i rendesishem i turizmit ne Austri qe do te mbledhe perfaqesues te sektorit dhe kompani te turizmit nga e gjithe bota per tu bere pjese e eventit. Turizmi i biznesit dhe leisure do te jene tematikat kryesore te ketij edicioni te panairit. Mbi 800 ekspozitore nga 70 vende, perfshire dhe Shqiperine jane pjesmarres te eventit qe do te vijoje deri ne date 14 janar. Pjesmarresit do te prezantojne destinacionet me popullore per sezonin turistik...

Like
67
0
Thursday, 11 January 2018