Bryan Adams më 22 qershor, live në Këln!

Event info
Date: 22/06/2018
Details

Bryan Adams më 22 qershor, live në Këln!

Bryan Adams u rikthye kete vit me koleksionin e tij me te mire gjate gjithe ketyre viteve nen titullin “Ultimate” me gjithsej 21 këngë. I njohur në të gjithë botën për markën e tij të feel good rock & roll dhe baladat e mëdha, Bryan Adams është një ikonë e përmasave epike. Me çmime të shumta në muzike, atij iu dha para disa kohesh Urdhri i Kanadasë dhe Urdhri i British Columbia, për kontributet e tij në muzikë dhe filantropi nëpërmjet fondacionit, The Bryan Adams Foundation, nje deshmi e fortë se ndikimi i tij në kulturën e popit shkon përtej muzikës . Ne albumin e ri perfshihen kenget me te medhaja te historise se muzikes si ‘(Everything I Do) I Do It For You’, All For Love ,‘You Belong To Me’, ‘Summer Of ’69’, ‘Have You Ever Really Loved A Woman?’, ‘Somebody’, ‘Please Forgive Me’ e shum te tjera. Artisti I famshem do ti performoje te gjitha keto ne koncertet live qe do te mbaje kete vere ne Eruope e jo vetem.

Bryan Adams deri më tani njihet si këngëtari i muzikës rock me performancat live më të mira, me mbi 120 koncerte brenda një viti. Dhe vazhdon edhe sot të ruajë këtë bilanc performancash.

Këtë periudhë ka prenotuar të gjitha qytete Europiane për të kënduar live. Më datën 22 dhe 23 qershor do te jete ne Keln te Gjermanise dhe ne Bruksel te Belgjikes . Cmimi i biletave nis nga 85 euro.

Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background