Chainsmokers Live me 10 shkurt ne Vjene

Like
58
Vjene
Chainsmokers Live me 10 shkurt ne Vjene
10 Feb
2018
 • Location
 • Artists
 • Genres
 • Status
 • Price
 • Others
 • Austri
 • The Chainsmokers
 • Pop Dance
 • Active
 • 86 Euro
 • www.vas.al

The Chainsmokers u benen nder emrat me te suksesshem te muzikes ne fund te 2016 dhe gjate gjithe 2017es fale kryesimit te shume toplistave muzikore me kenget e publikuara e shnderruara shume shpejt ne hite te padiskutueshme.

Dyshja e famshme amerikane publikuan kete vit dhe albumin e tyre te pare te quajtur “Memories…Do Not Open”.
Për këtë album kanë bashkëpunuar me Disruptor Records dhe Columbia Records.
Albumi përmban 10 kenge ku disa prej tyre kane ardhur ne bashkepunim me emra te famshem te muzikes si,Coldplay apo Emily Warren.

Per promovimin e ketij albumi The Chainsmokers do te jene shume afer fansave te shumte tashme ne te gjithe boten.
Me date 10 shkurt ata do te jene ne Viene te Austrise ndersa me 17 shkurt ne Amsterdam te hollandes .

Biletat per keto koncertye nisin nga 86 euro.

share