Info News

Page: 7

Ne mbare boten trafiku eshte kthyer ne nje problem tejet serioz dhe ne rritje te vazhdueshme. Qytete te ndryshme kane ndermarre nisma per te zvogeluar trafikun, por zgjidhja perfundimtare eshte ende e veshtire dhe shume qytetare vazhdojne te vuajne per ore te tera ne pritje. Nje kompani navigimi dhe hartash, “TomTom” ka mbledhur te dhena […]

Rrjeti social Facebook ka konfirmuar faktin qe shefi ekzekutiv do te takohet me kreret me te larte te Parlamentit Europian per te diskutuar mbi shqetesimet mbi privatesine ne Bruksel. Data e takimit me Mark Zuckerbergun nuk eshte percaktuar ende, por presidenti i Parlamentit Europian tha se shpresonte qe te ndodhte javen e ardhshme.Bisedimet do te […]

Nokia ka prezantuar ne Kine smartphonin e pare me notch, Nokia X6. Ky model, i cili pritej prej kohesh, ka nje design te kuruar ne çdo detaj me çmim mjaft konkurrues. Ne pjesen e pasme te Nokia X6 ndodhen dy fotokamera me dy sensore te vendosur vertikalisht dhe po ashtu sensori per gjurmet dixhitale. Ekrani ka raport […]

Kompeticioni i ri i Boterorit per Klube do te nise ne vitin 2021 dhe do te zhvillohet nje here ne kater vjet. Ne te do te jene 24 skuadra pjesmarrese nder me te mirat te ndara ne 8 grupe, plus faza me eliminim direkt nga faza çerekfinale ne finale.Ne eventin e pare do te ftohen […]

Ekzekutivi me i paguar i nje kompanie te listuar ne Hong Kong nuk eshte as nje financier tejet ambicioz si Elon Musk dhe as dikush i cili merret me pasuri te paluajtshme. Por nje ish menaxher fabrike I cili ndihmoi qe nje kompani e perpunimit te mishit ne pronesi te shtetit te kthehej ne prodhuesit […]

Nje diamant i rralle blu qe ka kaluar 300 vitet e fundit ne shtepite mbreterore te Europes eshte shitur ne ankand ne Gjeneve per 6.7 milione dollare.Blue Farnese iu dha si nje dhurate martese Elisabeth Farnese, vajzes se Dukes se Parmes kur u martua me Filipin V te Spanjes ne 1715. Me pas, ai kalonte […]

Skuadrat angleze me rekord fitimesh ne Premier League! Klubet me te medha angleze kapercejne shifren prej 1 miliard sterlinash te ardhura nga te drejtat televizive ne historine e Premier League. Kete e ben te ditur Daily Mail, qe publikoi te dhenat historike te kampionatet anglez. Arsenal, Chelsea, Liverpool, Tottenham e Manchester City arrijne ne kete menyre Manchester […]

Ne tremujorin e pare te 2018-s, Facebook ka çaktivizuar rreth 583 milione profile false dhe 837 milione permbajtje spam. Keto jane disa te dhena te Raportit te Pare per Zbatimin e Standardeve te Komunitetit. Ky raport trajton 6 çeshtje delikate, si hate speech, spam, terrorizmin, pornografine, profilet false dhe dhunen. Facebook konfirmoi vullnetin per ta çuar […]

Rrjeti social Facebook ka krijuar nje aplikacion qe u perket vetem adoleshenteve.Ne kete rrjet ka informacione se si te ruash dhe perdoresh te dhenat ne plataforme, te kontrollosh eksperiencen ne fushen e sigurise si dhe te sinjalizosh menyren se si deshiron t’i ndash gjerat apo se si te duken ato te te tjeret.Gjithashtu ka edhe […]

Sekreti per t’u dukur e re mund te gjendet ne tasin e frutave. Shkencetaret kane zbuluar se grate qe konsumojne nje diete te pasur ne fruta dhe perime kane me pak rrudha kur kalojne te 50-at, krahasuar me ato qe nuk ushqehen shendetshem. Grate qe konsumojne me shume buke, mish te kuq, embelsira dhe alkool […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background