Info News

Page: 4

Çantat dhurate qe iu dhane te ftuarve ne martesen e Dukes dhe Dukeshes se Sussexit, po shiten online. Te pakten nente ankande mund te gjenden aktualisht ne “eBay”, me disa prej tyre qe kane marre oferta me te medha edhe se 1 mije paunde. Çantat, iu dhane 2640 pjesetareve te publikut te ftuar ne kopshtet […]

Mark Zuckerberg, duhet te shfaqet sot perpara ligjvenesve te BE-se per te diskutuar impaktin e Facebook-ut tek te drejtat e privatesise te qindra milione europianeve, si dhe ndikimin tek zgjedhjet ne te dyja anet e Atlantikut, dhe tek shperndarja e lajmeve te rreme. Ajo qe po debatohet eshte nese takimi duhet te zhvillohet, pasi Presidenti […]

  Pas ores dhjete te darkes celulari duhet fikur. Sipas nje studimi skocez , ata qe kalojne mbremjen dhe naten duke kontrolluar rrjetet sociale, ka rrezik te bipolarizimit dhe çrregullimeve neurologjike. Perveç ketyre pasojave te renda psikologjike, kush rri gjithe kohes “i lidhur” ndjehet me i vetmuar dhe i palumtur. Dhe keto pasoja vijne per […]

Nje kitare elektrike, me te cilen ka performuar kengetari amerikan Bob Dylan eshte shitur ne nje ankand per 490 mije dollare.Kitara e tipit Fender Telecaster e vitit 1965, gjithashtu eshte perdorur edhe nga Eric Clapton dhe George Harrison sipas zyrtareve te shtepise se ankandeve Julien ne Nju Jork. Ne vitin 2013, nje kitare elektrike, e […]

Ne grumbullin e petroglifeve te gdhendura ne shkembinjte e kuq ne Arizona eshte zbuluar nje kalendar i fshehur per 900 vjet. Arkeologet thone se pllaka e gjetur ne Luginen Verde te Arizones mund te kete sherbyer si nje kalendar ose ore me qindra vjet me pare, duke shenuar sezonet kaluese dhe fillimin e periudhave te […]

Zvicra eshte ne krye te nje studimi te vendeve me te mira evropiane per te qene nje vegjetarian, ndersa Portugalia eshte renditur si nje nga vendet me te keqija.Studimi, i kryer nga nje nga faqet me te njohura The Eco Experts, shpjegoi faktin se sa e lehte eshte per te qene nje barngrenes nga 26 […]

Fundjaven e kaluar e gjithe vemendja u perqendrua tek dasma mbreterore ne Angli. Perveç ceremonise madheshtore dhe fustanit te nuserise se Meghan, pas dasmes po diskutohet dhe per muajin e mjaltit te Princit dhe Markle. Princi dhe nusja e tij e ardhshme jane te apasionuar pas udhetimeve, dhe ekspertet e turizmit ne saje te natyres […]

McLaren MP4/8A, njevendeshja me te cilen Ayrton Senna theu rekorde ne Formula 1 ne vitin 1993, u ble per nje shifer marramendese fundjaven e kaluar, ne nje ankand te zhvilluar ne Monako.Makina u ble per 4,19 milione euro nga nje person, te cilit shtepia e ankandit Bonhams refuzoi qe t’i zbulonte identitetin.Disa media thone se […]

Kalifornia eshte tashme shteti i pare amerikan qe ka vendosur kriterin e paneleve diellore per shtepite e reja qe do te ndertohen nga viti 2020. Ndersa Presidenti Donald Trump dhe zyrtaret amerikane te mjedisit po zbusin rregullat per ndotjen, Kalifornia po leviz drejt energjise diellore. 40% e te gjithe paneleve diellore ne SHBA, gjenden qe […]

Kanadezet qe jetojne ne qytete te medha mund te zhgenjehen kur te mesojne se bashkekombesit e tyre qe jetojne neper qytete te vogla dhe ne zona rurale jane me te lumtur. Kjo sipas hulumtuesve te Universitetit McGill ne Montreal dhe Shkolles se Ekonomise ne Vancouver, te cilet hulumtuan nivelin e lumturise se kanadezeve pergjate Kanadase.Ata […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background