Info News

Shitet ne ankand nje poster i rralle i Elvis Presleyt Nje poster i rralle i Elvis Presleyt nga viti 1955 eshte shitur ne nje ankand ne Karolinen Jugore per 42.500 dollare. Njoftimin e beri  nje shtepi ankandi ne Teksas. Behet fjale per posterin me te cilin ishte paralajmeruar koncerti ne Rally me 19 maj te 1955-es, […]

Facebook rrit masat per mbrojtjen e privatesise! Gjithmone e me shume, Facebook po rrit mbrojtjen e privatesise per perdoruesit ne mbare boten, pasi ajo duhet te perputhet me rregullat e reja evropiane per te mbrojtur konsumatoret, te cilet duhet te japin pelqimin e tyre ne perdorimin e te dhenave personale.Facebook po fut politika te reja […]

Shtepia njujorkeze e shek.XIX shitet per 4.8 milione$! Nje shtepi njujorkeze e ndertuar ne shekullin XIX eshte shitur per 4,8 milione $ pak dite me pare. E ndodhur ne zonen historike ne “Greenwich Village” ne Manhattan, pronari i saj i pare ka qene Aaron Burr, zevendespresidenti i trete ne historine e Shteteve te Bashkuara dhe […]

Shitet ne ankand menuja e pare e Titanikut Menuja e ushqimit te pare qe eshte sherbyer ne bordin e anijes se famshme te Titanikut eshte shitur per 100 mije paund ne ankand ne Britani. Dreka u eshte sherbyer oficereve ne diten e pare qe u provua anija ne det me 2 prill 1912. Menune e […]

Vijojne punimet per rrugen Fier- Plazh i Semanit! Ministri i Infrastruktures dhe Energjise inspektoi punimet qe po kryhen nga gazsjellesi Trans Adriatik per asfaltimin e segmentit rrugor qe lidh Fierin me plazhin e Semanit.Kjo rruge, e cila ndodhej ne gjendje shume te amortizuar perdoret ne vijimesi edhe nga banoret e me shume se 14 fshatrave. […]

Ja sa e kane jetegjatesine kartmonedhat shqiptare Paraja eshte padyshim mjeti i cili do te kaloje ne duart e mijera njerezve ne nje periudhe relativisht te shkurter kohore. Per çdo transaksion qe behet jetegjatesia e parase ulet, pasi procesi i nxjerrjes nga nje xhep dhe futjes ne nje arke apo kulete tjeter shkakton konsumim te […]

Sa ndotje plastike qarkullojne ne oqeane? Vendet po mundohen qe te ndalojne plastikat me shpresen per te trajtuar problemin e ndotjes plastike ne bote.Problemi eshte aq i madh saqe shkencetaret thone se kjo nuk eshte e mjaftueshme per zvogelimin e ndotjes.Shkencetaret australiane se fundmi kane vleresuar se duke marre ne konsiderate mbeturinat e mbledhura ne […]

Nese keni Android mund t’ju pergjojne ne Kine Keni nje telefon me sistem operimi Android? Ju mund te jeni mes 700 milione perdoruesve, telefonat e te cileve dergojne ne menyre te fshehte gjithe te dhenat tuaja ne Kine. Mbi 700 milione pajisje te tilla dergojne pa dijenine tuaj dhe automatikisht çdo 3 dite te gjithe […]

Kriza SHBA – Rusi prek sektorin e fluturimeve Kriza e marredhenieve SHBA-Rusi e nisur me debimin e ndersjelle te diplomateve, po prek edhe fluturimet ajrore. Sipas nje komunikate, nga zedhenes te Kremlinit, thuhet se pala amerikane po refuzon te pajise me vize pilotet ruse. Keto veshtiresi jane krijuar me qellim pasi shkurtimet diplomatike nuk kane […]

Nis testimet avioni me i madh ne bote Avioni me i madhe ne bote ka nisur testimet per tu sherbyer misioneve ne hapsire. Ai Ka nje shtrirje krahesh prej 117 metrash, thuajse dyfishin e asaj te nje Boeing-u 747.  Ky avion ka nje kabine te dyfishte, nje per ekuipazhin dhe tjetren per kompjuterin e bordit. […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background