Pm Drive

Shkolla  “Beija Flor” sulmoi korrupsionin, shpallet fituese e karnavaleve të Rios
Pm Drive

Shkolla e samba-s “Beija Flor” u shpall fituese e ketij viti ne karnavalet e Rios. Objektivi kryesor i saj ishte korrupsioni ne nivele alarmante! Ajo u tregoi brazilianëve se drejtohen nga një mi i madh dhe i lig, ndërsa rreth tij shfaqeshin politikanë që mbanin valixhe të lara me ar. “Beija Flor” mposhti 12 shkolla të tjera për të marrë çmimin e parë në karnavale, hera e 14 që ajo ia del mbanë. Shkolla që mori vendin e dytë kishte...

Like
38
0
Thursday, 15 February 2018
Kanye West paska ‘festuar’ Shën Valentin!
Pm Drive

Kanye West bëri një rikthim triumfues në Instagram ditën e djeshme për të festuar Ditën e Shën Valentinit. Kthimi i tij filloi me një post të asaj që dukej si një kartolinë për Shën Valentin e shkruar me dorë nga vetë ai për Kim Kardashian. Deri këtu çdo gjë në rregull, derisa vendosi të mbushë faqen kryesore të ndjekësve të tij me postime të çifteve hollivudianë, të cilat nuk pushuan për nëntë orë rresht. Megjithatë ky lloj rikthimi nuk u...

Like
86
0
Thursday, 15 February 2018
Më në fund e vendosi! Rita Ora do të vijë në Prishtinë
Pm Drive

Pas shumë thashethemeve që qarkulluan këto ditë për ardhjen e Rita Orës në Prishtinë, më në fund ka qenë vetë këngëtarja që e ka konfirmuar prezencën e saj më 17 shkurt, ditën e pavarësisë së Kososvës. Rita Ora ka zbuluar atë që mund të cilësohet si surprizë. Në “Instagram”, kenegtarja postoi foton e një bluze, të dizajnuar enkas për atë ditë të shënuar. Fotos i ka bashkangjitur edhe një shkrim në shqip dhe në anglisht ku thuhet: “Përshëndetje të gjithëve!...

Like
48
0
Thursday, 15 February 2018
“I need you” ! Pervec fotove, Paris Hilton zbulon dhuratën tjetër për Shën Valentin
Pm Drive

Paris Hilton u ka bërë një dhuratë të veçantë fansave të saj në ditën e të dashuruarve. “I need you” është kënga më e re e trashëgimtares, klipin e së cilës Paris e ka përshtatur me festën e Shën Valentinit. Në rrjetin social Instagram, Paris, ka publikuar një pjesë nga klipi i saj më i ri, ku shfaqet e shtrirë në një shtrat të mbuluar me trëndafila. Vetë bukuroshja ka preferuar të mbulojë vetëm pjesët intime dhe këtë e ka...

Like
52
0
Wednesday, 14 February 2018
Jamie Dornan larg ‘Grey-t’! Shkon në Disneyland me vajzën dhe bashkëshorten
Pm Drive

Jamie Dornan eshte shfaqur diten djehsme shume sportiv dhe i lumtur nen shoqerine e vazjzes se tij kater vjecare Dulcie dhe bashkeshortes se tij Amelia Warner gjate një udhëtimi në Disneyland. Kete periudhe ai ka qene shume i zene ne te gjithe globin duke promovuar rolin e tij në Fifty Shades Freed, filmi i fundit në trilogjine erotike. Por duket se Jamie Dornan mori disa dite pushimi per t’u larguar qendra e vëmendjes për të vizituar vendin më të lumtur...

Like
50
0
Wednesday, 14 February 2018
Fifty Shades Freed, vendos rekordin e fitimeve për triologjinë Fifty Shades of Grey
Pm Drive

Fifty Shades Freed – filmi i fundit i trilogjisë Fifty Shades of Grey, kishte premierën vetëm para pak ditësh. Miliona njerëz shkuan në kinema për të parë se si do të përfundonte historia e Christian, portretizuar nga Jamie Dornan dhe Anastasias, portretizuar nga Dakota Johnson. Fifty Shades Freed grumbulloi plot 38.8 milion $ në box office fundjavën e parë të publikimit, më pak se dy filmat e parë por ky fitim e bën trilogjinë të kapë vlerën e plot 1...

Like
158
0
Monday, 12 February 2018
Familja Beckham gati për të na i treguar të gjitha!
Pm Drive

Kureshtja për të mësuar gjithçka për jetën e familjes Beckham, duket se shumë shpejt do të marrë fund. Kjo sepse anëtaret e familjes do të jenë pjesë e një reality show.SI ai i familjes ‘Kardashian’!? Pothuajse. Sipas mediave çifti Beckham prej disa kohësh ka nisur negociatat me televizionin “E! Entertainment”, për realizimin e një shfaqjeje e cila do të përfshijë edhe fëmijët, Romeo, 15 vjeç, Cruz, 12 vjeç dhe Harper 6 vjeç. Një lajm i tillë ende nuk është konfirmuar...

Like
61
0
Monday, 12 February 2018
Chris Brown fton ‘pa të keq’, në koncert edhe … Rihannna-n!
Pm Drive

Ka mjaftuar vetëm një postim në “Twitter” dhe e gjitha bota po flet për Chhris Brown. Reperi i njohur së fundmi ka ftuar kolegët e tij në një turne ku të jenë të gjithe së bashku. Por një prej personazheve me në emër në këtë listë ishte: RIHANNA! Po, po Chris Brown po harron çdo gjë nga e kaluara dhe ka ftuar yllin botëror në një concert dhe jo vetëm ate por edhe Beyonce e Bruno Mars. Kaq ka dashur...

Like
43
0
Monday, 12 February 2018
Beyonce me flokë të gjatë deri tek gjuri!
Pm Drive

Flokët e gjata dhe te shkujdesur! Beyonce ka treguar gërsheta super të gjatë ndërsa ka qene pjese e nje feste në Miami me Jay Z. Ajo dukej super glamour, me disa extensions jashtëzakonisht të gjatë të flokëve ku ishte ftuar në një aktivitet privat dhe në Miami të enjten ne mbremje. 36-vjeçarja, eshte fotografuar me bashkëshortin Jay Z në sallën qëndrore Mediterranean restaurant...

Like
20
0
Saturday, 10 February 2018
Emily…po ndalo ndonjëherë moj vajzë
Pm Drive

E njihni kete trup !? Na eshte bere shume familjar! Supermodelja Emily Ratajkowski është rikthyer fuqishëm duke pozuar për një fushatë të re. 26-vjeçarja ka pozuar topless për koleksionin e xhnseve DL 1961. Bukuroshja ka mbuluar gjoksin me duar për të mbrojtur modestinë ndërsa mbante veshur xhinse të bardha. Në një fotografi tjetër ajo shfaqet me një këmishë te zbërthyer. Emily u njoftua si imazh i markës vitin e kaluar dhe njihet si një fanse e...

Like
21
0
Saturday, 10 February 2018