Featured

Page: 4

Linjat ajrore me te mira ne bote sipas Tripadvisor!  Nje sondazh i linjave ajrore me te mira ne bote te perpiluar nga TripAdvisor ka vendosur Singapor Airlines ne krye  te renditjes. Per e renditjen e rezultateve jane analizuar pergjigjet e udhetareve per nje periudhe 12-mujore ne nje algoritem te tille qe fokusohej te sasia dhe […]

Italia , destinacioni me me shume atraksione turistike ne Europe!   Eurostat ka publikuar listen me destinacionet europiane qe kane me shume rajone me atraksione turistike per turistet. Studimi i bere ne shume vende te botes ku jane pyetur turiste te shumte ka renditur Italine si destinacioni me me shume atraksione te preferuara turistike qofte […]

“South Outdoor Festival” rikthehet serish, kesaj here ne Vuno!   Promovimi i turizmit te qendrueshem gjithevjetor ne fshatrat e bregdetit jonian do te vije edhe nepermjet aktiviteteve te ndryshme qe do te zhvillohen ne keto destinacione si eshte edhe  South Outdoor Festival – Himara 2018, qe do te zhvillohet ne Vuno, gjate ketij muaji. Nen moton […]

Hoteli i pare luksoz ne hapsire ne vitin 2021! Nje kompani e bazuar ne Teksas, SHBA, zbuloi planet e saj per te hapur hotelin e pare luksoz ne haperise ne fund te vitit 2021. Stacioni aurora, me permase 11mX4m, projektohet te akomodoje 4 udhetare dhe 2 anetare te ekuipazhit, per nje qendrim 12 ditor 321 […]

Hotelet ruse “cmenden” para boterorit, gjobiten per cmimet e larta ! Agjencia ruse per mbrojtjen e konsumatoreve ka njoftuar se ka gjobitur 539 hotele per rritje te çmimeve ne qytetet ruse qe do te jene pritese te ndeshjeve ne Kampionatin e fubollit per Kupen e Botes. Permes nje deklarate te fundit, agjencia  ka thene se […]

Bullgaria ne krye te destinacioneve me te mira per pushime all inclusive! Bullgaria renditet ne krye te destinacioneve me te mira dhe me te lira per pushime all inclusive per kete vit. Pushimet me te gjitha te perfshira po kthehen ne ato me te preferuarat per turistet e huaj nga viti ne vit pasi ne […]

Ka startuar sot paradite ne oren 10'00 ne expo City, Vas Travel Fair, panairi me i madh i turizmit ne vend. Mbas Shkupit dhe Prishtines sot panairi i turizmit eshte vendosur ne Expo City me pjesmarrjen e hoteleve me te mira nga Turqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia, Kosova si dhe nga Dubai dhe Egjipti. [...]

Facebook mundeson dergimin e fotove 360 grade! Facebook ka mundesuar dergimin e fotove 360-gradeshe ne Messenger, si per iOS, ashtu edhe per Android.Me pare nuk ka qene e mundur qe te dergoje ne Messenger foto te tilla, ndersa tashme mund te beni nje panorame me kameren e celularit tuaj dhe ta shperndani me miqte pa […]

Te gjithe drejt…Republikes Domenikane!   Republika Domenikane kete vit ka qene nje prej destinacioneve me te preferuara nga turistet europiane per plazhet e saj. Sipas autoriteteve te turizmit ne rajonin e Karaibeve pas mbylljes me 29 milione turiste te vitit 2017, tre muajt e pare te 2018 kane shenuar sukses per turizmin ne Republiken Domentikane. […]

BE mbeshtet turizmin e qendrueshem ne Shqiperi! Bashkimi Europian ka ndare 61.2 milione euro ne mbeshtetje te zhvillimit ekonomik vendor dhe integrimit ne BE, ne kuadrin e Programit te Veprimit per Shqiperine 2017, nenshkruar nga Ministri per Europen dhe Punet e Jashtme, ne fund te marsit.Bashkimi Europian do te siguroje 40 milione euro per te […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background