Featured

Page: 3

Qyteti i Vlores do te kete gati para nisjes se sezonit turistik te ketij viti impiantin modern te perpunimit te ujerave te zeza.Ky projekt konsiderohet si nje investim strategjik me rendesi te madhe per qytetin, qe do te disiplinoje rrjetin e ujerave te zeza, si dhe do te sherbeje per nje standard te ri te […]

40 milione euro per zhvillimin e turizmit ne Shqiperi!    40 milione euro do te investoje Banka Evropiane per Rindertim dhe Zhvillim dhe Bashkimi Europian per zhvillimin e turizmit ne Shqiperi. Gjate nje takimi me perfaqesues te biznesit ne kete sektor,  Kreu i Delegacionit te BE, Romana Vlahutin u shpreh se per zhvillimin e turizmit […]

Lionel Messi  shpallet Ambasador i Turizmit te Pergjegjshem!   Organizata Boterore e Turizmit ka shpallur Lionel Messin ambasador te turizmit te pergjegjshem. Sulmuesi i Barcelones dhe kapiteni i skuadres kombetare te Argjentines do te kete edhe nje detyre te re vec futbollit, ai do te kete detyre te promovoje vlerat e udhetimit te pergjegjshem qe […]

Dasma e Vitit po afron, ja ku do te mbahet ajo!   Do te jene 3 lokacione te ndryshme ne te cilat do te zhvillohet shume shpejt eventi glamour me i pritur i pranveres se ketij viti. Dasma mbreterore e princ Harry-t dhe Meghan Markle ne Angli do te jete nje ceremoni me disa itinerare […]

Ku te pushoni mire dhe lire ne muajin maj?    Business insider ka pare se fundmi trendet e fluturimeve, te dhenat e klimes si dhe kohen e udhetimit pergjate pikut te pushimeve gjate periudhes se muajit maj duke nxjerre edhe destinacionet me te mira e me te favorshme per kete muaj. Keto destinacione perfshijne nje […]

  Aeroporti Nderkombetar i Hartsfield–Jackson ne Atlanta eshte me i ngarkuari ne bote. Vitin e kaluar ne kete aeroport u regjistruan plot 104 milione pasagjere , ndersa edhe tre muajt e pare te ketij viti shenojne rritje te ndjeshme te tyre. Keshilli nderkombetar i aeroporteve publikoi listen e te gjithe aeroporteve me te ngarkuar ne […]

2018, bum zhvillimesh turistike ne Shqiperi!  Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi tha se viti 2018 do te jete nje bum zhvillimesh turistike, pasi interesi i biznesit lokal dhe nderkombetar eshte shume i madh per te krijuar struktura te reja turistike ne Shqiperi. Deklarata u be diten e djeshme pasi per here te pare, […]

Se shpejti linja hekurudhore Kosove – Mal i Zi! Kosova dhe Mali i Zi se shpejti do te kene lidhen nepermjet linjes hekurudhore. Ministri i Infrastruktures se Kosoves  priti ne takim ambasadorin e Kosoves ne Mal te Zi, me te cilin biseduan per fillimin e marreveshjeve bashkepunuese per projekte infrastrukturore, te cilat do te sherbejne […]

Porti i Durresit pergatitet per fluksin e sezonit veror! ( Highlight) Afrimi i sezonit veror, kane rritur me 20-25% fluksin e trageteve dhe te udhetareve ne portin e Durresit.Per te perballuar fluksin e levizjeve gjate kesaj periudhe, agjencite shtuan numrin e trageteve, ndersa parashikojne qe me afrimin e sezonit veror, ne muajt korrik-gusht qe shenon […]

Lukova e transformuar gati per sezonin e ri turistik!   Lukova, nje prej perlave te bregut te Jonit, eshte transformuar totalisht pas investimeve te kryera dhe eshte gati te prese turistet ne sezonin e ri veror. Shesh i ri qendror i qytezes bregdetare tashme eshte me pamje te re, ndersa parqet dhe pemet e mbjella […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background